Як ми вже повідомляли, на сесії міської ради депутати підтримали проект рішення “Про реалізацію положень Закону України “Про засади державної мовної політики”. 
Голова комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку Володимир Гунько зазначив, що прийнятий Закон “Про основи державної мовної політики” має пряму дію. Регіональною мова може бути в тому випадку, якщо її вважають рідною не менше 10 % жителів регіону, населеного пункту.
Запорізька міська рада ухвалила рішення поінформувати мешканців міста про те, що відповідно до Закону України “Про засади державної мовної політики”, на основі даних Всеукраїнського перепису населення 2001 року про мовний склад населення російська мова є регіональною в Запоріжжі.
Постійним комісіям з питань депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку, з гуманітарних питань доручено до 15 жовтня внести на розгляд міськради пропозиції щодо реалізації норм закону та приведення нормативно-правових актів міської ради та виконкому у відповідність із Законом України “Про засади державної мовної політики”.
Виконком Запорізької міської ради забезпечить інформування організацій, установ, служб, жителів Запоріжжя про їхні права та обов’язки, визначені цим законом.
Абонентську плату
за опалення скасовують
Рада підтримала рішення “Про введення одноставкового тарифу на послуги з централізованого опалення комунального підприємства Концерн “Міські теплові мережі” міста Запоріжжя”.
Голова комісії з питань життєзабезпечення міста Геннадій Рекалов висловив думку, що ухвалення рішення про перехід до одноставкового тарифу є важливим для запоріжців: “Це підтверджує, що депутати прислухаються до думки городян. Хочу також подякувати міському голові Олександру Сіну за те, що він допоміг у вирішенні цього питання знайти компроміс з тепломережами”.
Голова комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку Володимир Гунько розповів, що зараз у Запоріжжі фактично діє двоставковий тариф на опалення. Його було затверджено відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2006 № 955. У період, коли немає опалювального сезону, з населення стягується так звана абонентська плата за тепло. За словами Володимира Гунька, з тих пір у законодавстві відбулися зміни, які дозволяють Запоріжжю перейти до одноставкового тарифу.
“Ми приймаємо дуже важливе рішення. На кожній зустрічі городяни запитували, для чого ця абонплата. Вважаю, якщо нам протягом кількох років не вдалося переконати жителів у її необхідності, ми повинні врахувати громадську думку. Це зробить оплату за тепло більш прозорою”, – зазначив мер міста.
Запорізька міська рада доручила виконкому при встановленні тарифу на послуги з централізованого опалення ввести з 1 січня 2013 одноставковий тариф (без абонентської плати) на основі тарифів, затверджених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.
Виконком вивчить громадську думку щодо одноставкового тарифу, який необхідно ввести в Запоріжжі: він може бути сезонним (плата вноситься тільки під час опалювального сезону) або цілорічним (рівномірно протягом року).
Виконавчий комітет також має до 1 грудня внести пропозиції щодо механізму перерахунку оплати за централізоване опалення в разі ненадання, неповного або неякісного надання цієї послуги.
Депутат Наталія Деркач нагадала, що проект рішення про внесення коригувань до діючого тарифу було підготовлено депутатами всіх фракцій після звернення запоріжців: “200 керівників ОСББ та будинкових кооперативів підписали звернення до всіх депутатів з вимогою змінити діючий тариф”.
Голова постійної депутатської комісії з питань життєзабезпечення Геннадій Рекалов сказав: “Я вважаю, ухвалення цього рішення – перемога здорового глузду і чіткий сигнал населенню – депутати міськради здатні слухати людей”.
Міський голова Олександр Сін підкреслив, що ухвалення рішення є першим кроком до введення одноставкового тарифу в Запоріжжі. Після цього протягом чотирьох місяців потрібно вирішити процедурні питання затвердження нового тарифу, регуляторного обговорення.
Місто надасть допомогу аеропорту
Міська рада ухвалила рішення про надання фінансової допомоги державному підприємству “Міжнародний аеропорт “Запоріжжя”.
Державне підприємство “Міжнародний аеропорт “Запоріжжя” має заборгованість з виплати заробітної плати, єдиного соціального внеску та інших платежів на суму 1 млн. 741,9 тис. грн., заборгованість за поставки енергоносіїв та інші зобов’язання на суму 2 млн. 449.3 тис. грн.
На виконання рішення Запорізької міської ради від 28.02.2011 № 53 “Про прийняття в комунальну власність територіальної громади м. Запоріжжя цілісного майнового комплексу державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Запоріжжя” в Кабінет Міністрів і Міністерство інфраструктури України внесено відповідні пропозиції.
Поки Кабінет Міністрів України не прийняв рішення про передачу ДП “Міжнародний аеропорт “Запоріжжя” до комунальної власності. Але 13.05.2013 закінчується термін дії Сертифікату придатності аеродрому. Для проведення підготовчих робіт та проходження сертифікації необхідно 1,5 млн. грн.
Частину робіт на суму 650 тис. грн. необхідно виконати до грудня 2012 року, бо заявка подається за 6 місяців до закінчення терміну дії Сертифікату. У тому числі необхідно обов’язково провести щорічну льотну перевірку радіотехнічних засобів (РТС) системи посадки, термін дії яких закінчується 3.09.2012. Інакше радіотехніка має бути виведена з експлуатації, а без неї аеропорт не зможе працювати.
Депутати підтримали рішення надати 650 тис. грн. безповоротної допомоги на проведення необхідних робіт.
Бюджет міста збільшився на 23 мільйони
Це стало можливим завдяки субвенції з державного та обласного бюджетів. Депутати одностайно ухвалили коригування до бюджету. Так, з додаткових 23,2 мільйона гривень 3,5 мільйона будуть спрямовані на реконструкцію каналізаційного колектору на вулиці Українській. З державного бюджету Запоріжжя також отримало 4,7 млн. на погашення різниці тарифів, 15 млн. з облбюджету будуть направлені на нарахування зарплат працівникам бюджетної сфери та їх збільшення. 830 тис. грн. на ліквідацію наслідків стихії отримають навчальні заклади міста. Збільшиться й фінансування на благоустрій міста.
Однак, незважаючи на додаткові кошти, міській скарбниці все ж не вистачає 35 млн. грн. У зв’язку з цим витрати на деякі статті було скорочено. Натомість, за словами заступника міського голови Валентини Малиш, очікується перевиконання плану в бюджеті розвитку за рахунок єдиного податку.
Всього в проекті рішення внесено близько 60 коригувань по загальному фонду та бюджету розвитку.
“Коригування дуже корисне для міста, тому що ми збільшуємо бюджет. 23 млн. закриють гострі питання життєдіяльності міста”, – висловився голова бюджетної комісії Віктор Великий.
Депутати перенесли перейменування вулиць на наступну сесію. Олександр Сін повідомив: поки ще не вирішено питання з витратами, які можуть понести мешканці будинків, розташованих на цих вулицях, у зв’язку зі зміною адреси. Нагадаємо, планується нижню частину проспекту Маяковського від вул. Перемоги до Набережної магістралі перейменувати на вулицю Вознесенівську. Ділянку вулиці з трамвайним рухом (колишній Пушкінський проїзд) від бульвару Центрального – на вулицю Старовознесенівський узвіз. Продовження вулиці Лермонтова від вулиці Перемоги до Набережної – на вулицю Вознесенівський узвіз.