Найближчим часом, як вже повідомляла наша газета, на концертний зал обласної філармонії чекає реконструкція. Детальніше про заплановані роботи розповів генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Володимир Панькін.
– Сьогодні обласна філармонія розташовується в Концертному залі ім. М.Глінки – це один з кращих залів України, відзначений особливою святковістю архітектури. Він має унікальні акустичні можливості. У 1950-х роках таких будівель, як наш концертний зал, було зведено всього три на весь колишній Радянський Союз. Вони потребують ремонту кожні 25 років. Якщо пригадати, що в експлуатацію концертний зал було введено у 1953 році, а капітальний ремонт проходив лише один раз – у 1978–80 роках – то можна підрахувати, що реконструкції не було вже 32 роки. Окрім часу, зробили свій негативний внесок до стану будівлі і ґрунтові води, і трамваї, які проходили проспектом біля концертного залу, створюючи вібрацію.
Ми завжди підтримуємо порядок, робимо своїми силами поточні ремонтні роботи, але для реконструкції фасаду, ремонту покрівлі, укріплення фундаменту необхідна робота професійної будівельної організації. Голова обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко наголошує, що наш концертний зал має стати візитною карткою Запоріжжя, він зазначає, що приміщення має гармонізувати з творчим потенціалом філармонії. Згідно з розпорядженням Олександра Миколайовича, 11 січня 2012 року була створена робоча група, яку очолив перший заступник голови ОДА Віктор Андрійович Ємельяненко. Вже було проведено чотири засідання, у тому числі одне – безпосередньо на об’єкті. Під особистим контролем це питання тримає також голова Запорізької обласної ради Павло Дмитрович Матвієнко.
Архітектурна “Майстерня “В.Лукашев” розробляє проект. Далі буде йти експертиза проекту, його затвердження та тендерна процедура визначення підрядника. На всі роботи планується виділити 10 мільйонів гривень. Розраховуємо, що за весняно-літній період перша черга ремонтних робіт завершиться. Хочу зазначити, що під час ремонту жоден колектив філармонії не припинить своєї концертної діяльності.
Ми зробимо все можливе, щоб умови праці артистів були належними, а глядачі змогли продовжувати насолоджуватися їхньою творчістю.
Сьогодні особливе значення у розвитку Запорізької області має туризм. Концертний зал ім. М.Глінки є архітектурною пам’яткою. А наші колективи можуть гідно представляти культуру нашого краю.
Юлія ДАР’ЇНА, керівник літературно-драматургічної частини  обласної філармонії