В усіх районах міста зараз проходять громадські слухання, присвячені обговоренню внесення змін до Генерального плану Запоріжжя. Вони мають вивчити думки городян щодо змін до Генплану. У слуханнях беруть участь заступник міського голови Сергій Гладченко, голови та представники районної адміністрації, працівники департаменту архітектури й містобудування міської ради, депутати міської ради, жителі районів.
У середу такі слухання пройшли в Комунарському районі.
Директор департаменту архітектури та містобудування, головний архітектор міста Віктор Трубін та заступник міського голови Сергій Гладченко розповіли про зміни, які мають відбутися у районі згідно з генпланом.
Передусім городян цікавить перспектива будівництва житла. Так, зоною для багатоповерхового житлового будівництва буде мікрорайон Південний, де передбачено також будівництво підприємства з обслуговування житлового господарства району. Передбачається також будівництво котеджів між Дослідною станцією та трасою Харків-Сімферополь (при цьому дачні ділянки не постраждають).
Саму ж трасу наступними роками мають перенести ближче до Вільнянська, що прибере з території міста великий потік машин. Також у районі заплановано будівництво кількох автомобільних розв’язок, які забезпечать потік автотранспорту з нових мостів.
Між Дніпром та Веслувальним каналом мають бути спортивні та оздоровчі заклади, навкруги каналу – рекреаційна зона. На жаль, як забезпечити протік води в каналі для поліпшення її санітарного стану, поки технічно не вирішено.
Перспективний об’єкт – агроринок біля “Зеленгоспу” має стати центром торгівлі й шляхів.
Під час обговорення проекту внесення змін у Генеральний план міста Запоріжжя учасники слухань висловили свої пропозиції, критичні зауваження й побажання. Жителі району звернули увагу міської влади на недобудовані будівлі, які стали центром небезпеки та антисанітарії. Мешканці району також цікавляться – чи скоро буде швидкісний трамвай у місті, коли тролейбуси поєднають Космічний та Південний мікрорайони, чи буде ходити громадський транспорт на Прибережній магістралі та на острів Хортицю.
Пропозиції відносно використання земельних площ, збереження зелених зон, розвитку інфраструктури можна надавати письмово. Усі пропозиції громадськості розглядатиме відповідна комісія, доцільні будуть внесені до нового Генерального плану Запоріжжя.