Більше вакансій стали пропонувати водія, робітникам складів, робітничому персоналу та медпрацівникам

Попит з боку роботодавців у квітні порівняно з попереднім місяцем не дуже змінився. За даними дослідження компанії “HeadHunter”найбільше роботодавці шукали ІТ-спеціалістів, продавців та менеджерів по роботі з клієнтами, адміністративний персонал, маркетологів, та спеціалістів виробничої сфери. Ця п’ятірка профсфер знаходиться в лідерах за кількістю пропозицій вже не перший місяць.

Так, зокрема на галузь ІТ припадала кожна п’ята вакансія. Шукали розробників, тестувальників програмного забезпечення, спеціалістів відділів підтримки, інженерів служби системних адміністраторів, адміністратори систем інформаційної безпеки, фахівці з підключення інтернету тощо. Зарплати пропонували від 24 000 грн до $ 5000.

Користуються попитом й продавці та менеджери по роботі з клієнтами. Кількість пропозицій для цих спеціальностей у квітні зросла на 64% порівняно з березнем. Активніше роботодавці почали шукати фахівців виробничої галузі. Число пропозицій для цієї сфери у минулому місяці збільшилась на 74%. Найбільше шукали спеціалістів сільгоспвиробництва – агрономів, технологів з вирощування грибів та овочів , фахівців з торгових операцій з сільськогосподарською продукцією тощо.

Карантин наклав відбиток на специфіку діяльності багатьох компаній. Найхарактернішим у цей період явищем став ріст онлайн-доставки та пошук відповідних працівників. Також побільшало вакансій і для наступних спеціалізацій:

  • Логістика.  Кількість пропозицій про роботу для  спеціалістів логістики та складських працівників у квітні зросла більше ніж вдвічі. Зі зростом сегменту доставки потреба у водіях, робітниках складів, диспетчерах, комірниках, експедиторах з’явилась практично у всіх галузях. Зарплати пропонують різні. Водіям, наприклад, пропонують від 16 000 грн, комірникам – 15 000 грн, а вантажникам – 12 000 грн.
  • Продаж фінансових послуг. Вакансії у цій сфері також зросли більш ніж у два рази. Такі співробітники мають вести переговори та залучати нових клієнтів серед малого та середнього бізнесу та фізичних осіб, координувати всі види банківських послуг, забезпечувати якість обслуговування.
  • Безпека. Кількість пропозицій у цій галузі за місяць зросла на 91%.Шукали як охоронців, так і спеціалістів з економічної та інформаційної безпеки.
  • Робітничий персонал став популярнішим у квітні на 87%. Затребуваними були електромонтери, кабельники, слюсарі, електрики, вантажники, механіки тощо. За спеціальностями робітничої сфери пропонували зарплату від 8 000 грн до 25 000 грн.
  • Медицина. Медичний персонал у квітні шукала на 85% частіше, ніж у березні. Найчастіше пропонували роботу фармацевтам, провізорам, медичним представникам. Є вакансії і для молодшого медичного персоналу, і для лікарів-експертів.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, в квітні у Запорізькій області більше 9 тисяч жителів отримали статус безробітного. Майже половина з них втратили роботу під час карантину.

Читайте також: Гаманці запоріжців стануть важчими від нових монет – відео