На початку вересня в Хортицькому районі сталася надзвичайна ситуація: обрушилася частина ділянки напірного каналізаційного колектора, який приймає стоки Хортицького та Ленінського районів Запоріжжя. Під час наради на місці аварії було визначено порядок оперативних дій всіх служб і підрозділів з ліквідації аварійної ситуації.
Каналізаційний колектор від вулиці Новгородської до вулиці Будьонного знаходиться в експлуатації вже більше 35 років. Дюкери збудовано в 1977 році зі сталевих труб, які в результаті експлуатації і фізичного зносу прийшли в непридатність. Сьогодні ступінь їх зношеності – близько 90 відсотків.
Починаючи з 2009 року, на колекторі стали виникати аварійні ситуації. Ще в січні 2010 року комісія визнала колектор техногенно-аварійним об’єктом і затвердила графік заходів з його відновлення. Після цього було розроблено проект з його реконструкції. У минулому році, згідно з проектом, місто приступило до реконструкції двох найбільш аварійних ділянок колектора в районі вулиць Новгородської та Будьонного.
КП “Водоканал” час від часу відновлював працездатність аварійних ділянок колектора. Але частковий ремонт не вирішував проблему, і колектор продовжував руйнуватися. Цього разу пошкодження сталися вже на третій ділянці гілки цього колектора.
На даний час вже виконано повну заміну ділянки колектора від вулиці Новгородської до дюкеру. Вартість виконаних робіт – 9,8 мільйона гривень. Роботи з реконструкції ділянки від дюкеру під залізницею планується розпочати в жовтні поточного року і завершити до кінця року. Орієнтовна вартість робіт – близько 17 мільйонів гривень. Місто розраховує на кошти обласного і міського фондів охорони навколишнього середовища.
Міський голова Запоріжжя Олександр Сін повідомив, що 10 вересня проектно-кошторисна документація передана до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області для проходження екологічної експертизи. Також свій висновок повинна зробити “Укрдержбудінвестекспертиза”, після чого буде підписано договір з підрядником на виконання робіт з реконструкції аварійної ділянки колектора.
– На сьогодні аварійна ділянка працює. Фахівці КП “Водоканал” тримають ситуацію під контролем. Завдяки оперативним діям усіх служб і підрозділів нам вдалося запобігти екологічній катастрофі. Тепер так само оперативно потрібно приступати до ремонтних робіт, – зазначив Олександр Сін.