Бути кур’єром – 1000 гривень на день та кілометри доріг

Хто допоможе у потрібний момент доставити подарунки, квіти, їжу та багато іншого? Хто придбає та принесе усі необхідні речі, коли немає такої можливості зробити це власноруч? Кожен з вас подумає тільки на одну професію, і ви матиме рацію– це кур’єр.

Професія кур’єра стала вкрай необхідною в наші дні. Кур’єрська доставка – це гарантія того, що замовник отримає свій «пакет» вчасно, а сам факт отримання буде завірений. Таким чином, кур’єр – професія, яка вимагає серйозного підходу, пунктуальності та інших гарних якостей.unnamed (1)

«Запорозька Січ» поспілкувалася із представником цієї важкої, але значущої професії та дізналася подробиці кур’єрських буднів, та як карантин вплинув на їхню роботу. Так, запоріжанин Андрій працює у службі доставки майже 2 роки. Він погодився поділитися всіма тонкощами роботи у сфері доставки.

За словами Андрія, більшість людей, які працюють у цій спеціальності, приваблює один позитивний момент – щоденна зарплата. Але потрібно дійсно добре знати місто, щоб не блукати кварталами та не затримувати клієнтів.

«Моя сестра шукала роботу. Привалив варіант побути кур’єром, призначили їй співбесіду, поїхала. Приїжджає назад: «Ну, і як твоя співбесіда?». «Ніяк..». «Не взяли?», – питаю. «Не змогла знайти офіс», – відповідає сестра. Точно не її робота», – сміється Андрій.

«Служба доставки дуже набрала популярності у період карантину, багато людей обирають доставку, щоб не йти до магазину та самостійно щось купляти. Більшість спираються на те, що можна, не виходячи з дому, замовити все необхідне за дуже доступною ціною, в середньому замовлення доставки коштує близько 50 грн», – розповів кур’єр.кур’єр Андрій

Робочий день кур’єра залежить від міста та безпосередньо компанії доставки. Більшість служб доставки працюють цілодобово, проте не усі кафе, ресторани та магазини відкриті у пізній час, тому зазвичай замовлень після 10 ночі дуже мало.

«На першому місці за популярністю – доставка фастфуду та покупка продуктів з магазину. На другому місці доставка їжі з кафе та ресторанів. Що до більш-менш рідких випадків, то сюди можна віднести покупки в аптеці, якісь спеціалізовані магазини тощо», – поділився Андрій.

Проте іноді трапляються люди із дуже незвичайними замовленнями, які здатні здивувати навіть досвідчених кур’єрів, які вже довго працюють у службі доставки.

«Бувають моменти, коли просто не встигаєш дивуватися запитам. Одного разу мені замовили придбати та доставити 50 кг картоплі, коли я був пішим кур’єром. Сказати, що я був у шоці – це нічого не сказати. Звісно, замовлення я відхилив, бо навіть у правилах нашої компанії написано, що доставка до 9 кг і об’ємом не більше 40х40х30 см», – розповів кур’єр.кур’єр Андрій1

Оформити усі замовлення можна через мобільний додаток. Таких на сьогодні дуже багато, можна обрати на свій смак. Оплата здійснюється з картки клієнта, яка прив’язана до телефону. При цьому вік замовника може бути будь-яким, хоч з 5 років. Після того, як людина зробить замовлення, програма розподіляє замовлення кур’єрам порівну. Але чим вище рейтинг кур’єрів, тим більше замовлень він може отримати, відповідно, і заробіток буде вище. До речі, що до заробітку, то він дуже непередбачуваний. За робочий день можна отримати як 300 грн, так і більше 1 тис.

За словами чоловіка, буває, коли замолення не доставляється. У випадку, коли це відбувається за провиною кур’єра, тоді з його балансу знімається сума цього замовлення, якщо ця ситуація повторюється, то його блокує програма без можливості поновлення. Якщо сам замовник скасовує замовлення, то, частіше за все, замовлення відвозять до благочинного фонду.

Із якими складнощами зіштовхуються кур’єри?

За словами нашого спеціаліста, першою складністю є велика кількість замовлень поспіль. Для цього завжди потрібно тримати себе у формі і сумку в чистоті. З одного боку, багато роботи – це добре, але іноді дуже сильно виснажує. По-друге, треба швидко орієнтуватися у місті і завжди знаходити помешкання замовника – не кожен на це спроможний. Ну і куди ж без крадіжок. Так, дуже часто кур’єри стикаються з тим, що їхні засоби переміщення, ті ж велосипеди, часто крадуть.

Наостанок кур’єр поділився невеличким, але незвичайним секретом.

«Розкрию невелику таємницю, усі кур’єри просто ненавидять, коли кажуть «визивати» кур’єра, це одразу асоціюється з дівчатами за викликом. Звісно, жарти жартами але це набридає та потім дуже неприємно. «Якщо вам і справді треба використати якийсь мовний зворот, то підберіть щось інакше на кшталт «замовити доставку» або «зробити замовлення по доставці», – поділився Андрій

Цікаві факти

  • За бажанням можна запланувати замовлення і вибрати зручний для вас час доставки.
  • Кур’єри пересуваються пішки, на мотоциклах і велосипедах або машинах.
  • В середньому замовлення важить до 9 кг.
  • Наразі у Запоріжжі жодна кур’єрська служба не погодиться доставити з дому до дому собаку чи кішку, проте вже працюють над виправленням цієї ситуації.
  • Завдяки партнерській співпраці служби доставки та деяких магазинів замовники можуть отримати знижку на товар.

Було й таке

Історія від кур’єра:

Виходжу з під’їзду із іншим кур’єром під зав’язку завантаженим коробками з одягом відомих брендів. Однією рукою хлопець намагається утримати одяг, який не підійшов замовниці, іншою дзвонить на номер співробітнику і тут же випалює:

«Нічого не взяла, зараза! Тільки перефотографувала себе у всьому і в соцмережі виклала. Серйозно, треба за це вже плату вводити!».

Читайте також: Як фотографія запорізької фотохудожниці надихала астронавтів НАСА