Пес стане безумовним другом, який буде радий бачити вас завжди

Він підійме настрій, розділить хвилини смутку, стане відмінним компаньйоном для прогулянок і назавжди розділить ваше життя на 2 етапи: коли у вас не було собаки, і коли з’явився справжній друг.

Хвостатий сюрприз

Всесвітній День собаки відзначається 26 серпня. Цього дня всі собаківники світу отримають ще один привід сказати своїм вихованцям, що люблять їх, і побалувати додатковим ласощами або грою. У вас ще немає собаки і ви роздумуєте над його появою? Ми приготували кілька порад – якого собаку краще вибрати і що від нього можна чекати.

Перед придбанням собаки задумайтеся про умови, в яких він буде жити. У вас квартира або приватний будинок? Як часто ви зможете з ним гуляти? З ким пес буде протягом дня? Чи є в сім’ї діти або люди похилого віку? Чи готові ви витрачати час і кошти на дресування? Від відповідей на ці питання безпосередньо залежить вибір вихованця (порода, розмір, ступінь «пухнастості» і т.д.).

Перше питання: собаку якої породи вибрати? Якщо вам все одно – можна взяти благородного «двіртер’ера» – кращого друга вам не знайти, повірте. Безпородні собаки мають дивовижну відданість і прихильність до тих, хто вирішить віддати їм частинку свого серця. До того ж це дуже розумні тварини і, що важливо, мають міцний імунітет. Однак є одне але. Якщо у певних порід є свої манери поведінки і риси характеру, то тварини гібридної породи успадковують якості своїх батьків, але які саме – передбачити практично неможливо.
Якщо ви вирішите купувати чистопородного вихованця, то і тут можуть бути нюанси в залежності від того, чи будете ви в майбутньому виставляти свого собаку і займатися розведенням, або просто придбаєте його для «приватного життя».

Серед породистих цуценят є певна ієрархія:

Show (шоу) – вартість цуценят шоу-класу може досягати 1 тис. євро (і навіть більше!). Саме вони стають призерами престижних виставок, являючи собою зразок стандарту породи. Купити цуценят шоу-класу непросто, часом черга на них формується задовго до їх народження.

Breed (порода) – породисті собаки, які мають незначні відхилення від стандарту. Вони можуть брати участь у виставках, але не представляють конкуренції для представників шоу-класу. Звичайно, їхня вартість буде нижчою.

Pet (домашня тварина) – собаки, яких зазвичай купують для утримання в будинку або квартирі. Вони стають чудовими компаньйонами, але не можуть брати участь у виставках, оскільки за багатьма параметрами не відповідають стандарту або не мають відповідних документів.

Які породи для квартири

Жителям багатоквартирних будинків часто рекомендують обирати собак дрібних і середніх порід – відмінних компаньйонів, яким не потрібні тривалі прогулянки і великі фізичні навантаження. Якщо не хочете часто чесати пса, краще підібрати породу з тонкою шерстю без підшерстка, щоб вона менше линяла.

До квартирних порід належать чихуахуа, мальтійська болонка, мопс, йоркширський і той-тер’єр, французький бульдог, ши-цу, померанський шпіц, шарпей, коргі. Відмінні компаньйони для дітей і літніх людей лабрадор-ретривер або золотистий ретривер, але вони потребують довгих прогулянок.vianney-cahen-r5m3vrldbo-unsplash_60e838c06abd1

Такі собаки, як такси та спанієлі, візуально теж належать до «квартирних», але через свої мисливські інстинкти будуть нудьгувати під замком і можуть влаштовувати вдома безлад.

Породи для приватного будинку

Перш за все, вирішіть, в будинку або на вулиці буде жити пес. Деякі, наприклад, хаскі, не зможуть жити у вольєрі: їм буде нудно і про це вони розкажуть всій окрузі за допомогою гучних тужливих «пісень». Сусіди не будуть цьому раді, та й ви теж.

До життя на відкритому повітрі пристосовані собаки північних порід: лайка, самоїд, сенбернар, різні види вівчарок, московська сторожова, доберман, ротвейлер, акіта-іну, розіненшнауцер, алабай, доги, угорський кувас, кане-корсо, стафф, англійський бульдог.

Мисливські собаки порід джек-рассел-тер’єр, хорт, бігль не доставляють клопоту, якщо живуть в будинку. Але з ними доведеться щодня багато гуляти, бажано, хоча б раз в сезон брати на полювання, інакше вони почнуть реалізовувати свої мисливські інстинкти у вашому палісаднику або пташнику. Тож такі собаки потребують професійного дресування, крім навчання базовим командам (в залежності від призначення). Це завдання не під силу недосвідченому собаківникові.

Щеня або дорослий?

Початківцям наполегливо не рекомендується купувати вихованця віком старше 2-х років. Щоб навчити слухатися дорослого пса, потрібно багато часу і терпіння. Зовсім маленьке щеня можна брати, якщо в будинку постійно знаходиться хтось, хто зможе часто годувати малюка (до 6 разів на день), прибирати пелюшки з калюжами, привчати до правил вигулу і т.д.

Оптимальний вік собаки для знайомства з новим господарем – 2,5-3 місяці. Але чистопородних цуценят прийнято забирати у заводчика не раніше, ніж через пів року після їхнього народження. У цьому віці більш очевидно проявляються породні ознаки і шлюб.

Хлопчик чи дівчинка?

У цього питання немає однозначної відповіді. І в тих, і в інших є особливості поведінки, які відрізняються в залежності від статі. Собаки-дівчатка більш старанні в дресуванні, оскільки від природи спокійніші і поступливіші за псів. Важливо, що вони менше вагою, витонченіше і граціозніше, ніж хлопці, навіть якщо належать до великих порід. До того ж у відносинах з людьми, а особливо з дітьми, дівчатка проявляють максимум ласки і турботи. Але при цьому варто пам’ятати, що рано чи пізно дівчинку доведеться зводити з псом (або стерилізувати). А вагітність і народження цуценят – це додатковий клопіт і трата коштів.

Пси, на відміну від самок, відчувають статевий потяг набагато яскравіше, тому господареві треба з перших днів появи цуценя в будинку привчати його до суворого послуху. Тільки таким способом, а також тривалими фізичними навантаженнями, можна буде контролювати поведінку хлопчика. Якщо вдасться правильно виховати кобеля, то він проявить свої кращі якості: відданість, готовність в будь-який момент стати на захист свого господаря і його сім’ї.sobaka-porodu-rotvejler-2

Якщо ви плануєте зробити з вихованця переможця виставок, краще обрати кобеля. Особи чоловічої статі цінуються кінологами вище, оскільки від природи мають більш ефектні зовнішні дані.

Вибір в залежності від способу життя

Порівняно комфортно в компанії із зайнятими людьми живуть хорти, лабрадори, шарпеї, бульдоги. Людям, які багато працюють поза домом, краще взяти… одразу 2 цуценят дрібних порід (пекінеси, чихуахуа, йорки, мопси). В такому випадку їм не буде нудно під час відсутності господаря. Але така команда зажадає вдвічі більше уваги в той час, коли господар буде вдома. Та й витрати на утримання вихованців збільшаться.

У сім’ї з маленькими дітьми не рекомендується брати декоративних собак. Краще вибирати з представників середніх і великих порід. На першому місці стоїть, безумовно, лабрадор-ретрівер, який володіє неабияким розумом і добре піддається дресуванню. Добре підійдуть сенбернари, біглі або самоїди. Перші – веселі і позитивні тварини, другі – відповідальні настільки, що на них на деякий час навіть можна покласти нагляд за немовлям.

Важливо пам’ятати, що собака – не іграшка, яку можна віддати, коли вона набридне. Купуючи собаку, ви берете на себе відповідальність за нього – раз і на все її життя. Пес буде вам служити вірно і самовіддано й чекатиме у відповідь тільки на увагу і любов.

Читайте також: Як схуднути – прості правила від відомого дієтолога