Довгоочікувану відпустку можуть зіпсувати навіть такі дрібниці, як занепокоєння про своїх котів або собак, які залишилися вдома під наглядом родичів або у спеціальній установі

Часто господарі сумують за своїми домашніми улюбленцями, тож доводиться повертатися з відпочинку дотерміново. Але взяти тваринку з собою реально і не складно, якщо дотримуватись правил.

Які потрібні документи

Для поїздок з собакою, як за кордон, так і в межах України, потрібно підготувати низку документів. Необхідно мати ветеринарне свідоцтво (форма №1). Цей документ видається ветеринарним лікарем на підставі ветеринарного паспорту тварини, і є обов’язковим для перевезення тварин повітряним, залізничним чи автомобільним транспортом.
Перед тим, як планувати поїздку за кордон, потрібно детально вивчити всі правила ввозу тварин на територію обраної для подорожі країни. Основні вимоги щодо ввезення тварин у більшість країн описані на сайті ММКП «Центр контролю за тваринами».

Загальними вимогами для перевезення тварини за кордон є ідентифікація тварини, ветеринарний паспорт міжнародного зразка, довідки про щеплення, ветеринарне свідоцтво. Важливо: у салоні літака дозволено перевозити собак вагою до 10 кг (разом с переноскою). Якщо ваш улюбленець важче, його доведеться здавати у багаж, що може бути небезпечно. При перетині кордону ідентифікація тварини здійснюється за допомогою електронного мікрочіпа. Це стосується усіх домашніх улюбленців.

Screenshot_1

Транспортні особливості

Для подорожі із домашнім улюбленцем залізничним транспортом у межах України необхідно мати багажну квитанцію і чинне ветеринарне свідоцтво. Для собак малих порід необхідно придбати сумку або іншу місткість із водонепроникним дном. А під час поїздки невеликих тварин потрібно тримати у місцях ручної поклажі. Для собак великих порід потрібно придбати намордник та повідець – їх перевозять в окремому купе, власник зобов’язаний викупити всі вільні місця. У регіональних поїздах великих собак дозволяють перевозити у крайніх тамбурах першого й останнього вагона. Господар тварини при цьому має перебувати поруч.

Дрібних кімнатних тварин та декоративних птахів дозволено перевозити у всіх типах вагонів поїздів внутрішніх рейсів, викуп всіх місць у купе не є обов’язковим (окрім вагонів СВ). Тварини повинні бути поміщені в ящики, кошики, клітки й розташовуватися на місцях, відведених для ручної поклажі.

Якщо вага тварини не перевищує 20 кг, перевезення оплачується як за 20 кг багажу, а якщо більше, то оплачується фактична вага.

У ПДР нічого не сказано щодо окремих правил перевезення тварин. Головне, щоб «вантаж» не створював перешкод водію під час керування. Заради безпеки як людей, так і тварин, треба стежити за тим, щоб домашній улюбленець «не плутався під ногами» на педалях і не лежав на торпеді. Для фіксації можна використовувати клітки-переноски, ремені, сітки-обмежувачі або коробки чи бокси (для папуг, гризунів, рептилій).

Розміщайте вашу тварину на задньому сидінні автомобіля. Якщо подушка безпеки спрацює, коли ваш улюбленець знаходиться на передньому пасажирському сидінні (навіть у переносці), вона може його травмувати.

Робіть якомога більше зупинок для відпочинку. Це дозволить вашій тварині порухатися та зробити свої справи. Однак ніколи не дозволяйте своєму улюбленцю виходити з машини без нашийника, ідентифікаційного жетона та повідця.

Спокійно, коли обіймають

Якщо плануєте поїхати в інше місто з улюбленцем й скористатися сервісом з пошуку попутників BlaBlaCar, то обирайте водіїв, які вказали, що готові брати попутників з тваринами – у їхньому профілі стоїть значок песика в зеленому кружечку.

Олена Бірюкова якось так подорожувала, тож ділиться своїми враженнями:

– Їздила із 2,5-річним метисом лайки по досить довгим маршрутам. Собака завжди поводився чудово, більшу частину дороги спав чи дивився у вікно. Тільки одного разу дозволив собі випросити картоплю фрі у водія. До речі, не всі водії брали гроші за собаку. А одного разу їхали з водієм, який віз свого песика – 2 собачники та 2 собаки в одній машині, мініклуб по інтересах, це взагалі краща поїздка була.

Своєю цікавою історією поділився й сам водій Віталій Романюга, який вирішив підвезти пасажирів із домашніми улюбленцями:

– Одного разу віз чоловіка з 2 породистими котами на виставку, в обидві сторони. Мало хто хотів його брати. Я врятував котів та допоміг їх прославити! А ще було чудо – вівчарка проїхала зі мною 800 км. На задньому сидінні та ще з 2 хлопцями, які чергували поряд з нею. Річ у тім, що собака спокійно сидів, тільки коли його хтось обіймав.

Читайте також: Поради запоріжцям для безпечної подорожі під час карантину