Вчені довели, що позитивні емоції, зафіксовані на власній фотографії, глибоко проникають у свідомість та мають колосальний позитивний вплив на весь організм

Під впливом портретів, на яких люди сміються, у них поступово змінюється сприйняття самих себе, поведінка, взаємини з навколишніми. І в результаті всього цього вони позбавляються багатьох захворювань, що мають психоневрологічну природу. Найвагоміші здобутки були отримані при колективному використанні методу: на роботі, в сім’ї, у навчальних класах шкіл.

Психологи проводили експерименти і стверджують, що у тих, хто щодня дивився на власні радісні емоції на фото, швидше вирішують свої психологічні проблеми. Крім того, у них швидше виліковуються різні нервові та шкірні захворювання, а також гіпертонія.

Smiles

Smiles

Вчителька Лідія Михайлівна поруч зі своїм портретом повісила вдома фотографії свого чоловіка, 3 дітей і 2 онуків, на яких всі щиро сміються. Побачивши позитивні зміни в сімейному кліматі, запропонувала те ж саме зробити своїм учням. Ефект перевершив очікування. Діти в класі стали більш толерантними одне до одного, прояви неповаги, глузування одного над одним та жорстокості зникли взагалі.

– Ми тепер в родині одне від одного чекаємо тільки привітного ставлення, постійно жартуємо. Своїм досвідом я поспішила поділитися і з батьками моїх учнів у школі. Всі зацікавилися і зробили це у себе в сім’ї. На сьогодні в класі у взаєминах між дітьми повністю зникли жорстокість і черствість. Для мене це головний результат, – розповіла вчитель.
Психологи рекомендують для сімей, де діти відчувають брак уваги дорослих, де вони відчувають свою незахищеність, розмістити портрети в одну лінію: по краях – фото батьків, а в центрі – фото дітей. Причому портрети батьків виготовити розміром 20х30 см, а дітей – 15х20 см. На кожному написати: «Один за всіх і всі за одного».

Суперечки в сім’ї припиняються вже через місяць. За такий короткий строк уява про себе і про сім’ю в цілому змінюється: всі починають відчувати себе згуртованою командою.
Найбільш швидко прогрес відзначався в тих випадках, коли люди вели щоденник, в який заносили спостереження за собою, записували всі позитивні зміни в настрої та поведінці.
Тамара Іванівна написала, що її «життєвий потяг» взяв новий курс на довгожительство. Сталося це завдяки магії її «фотографії, що сміється», завдяки якій вона більше не сумнівається у своїй життєлюбності.

Вона також сфотографувала свого онука і зробила напис на фото: «Ось я який веселий і життєрадісний».

– Я підводила його до фотопортрета і говорила: тут ти справжній. Тепер із ним відбуваються феноменальні зміни: він став врівноваженим і впевненим у собі, лідером у своїй компанії і в класі, – розповідає жінка.

Господар пекарні на ім’я Сергій давно страждав на серцево-судинне захворювання і знаходився в передінфарктному стані.

– Я часто дивився на своє радісне фото, а потім заплющував очі і намагався уявити себе. Так і запам’ятав свій образ усміхненим, а потім дуже скоро видужав. Я – колишній архітектор, тому розглядав свою фотографію, де я сміюся від душі, як свій кращий проєкт, який мені дуже хотілося втілити в життя, – розповів він.

Важко передбачити, як саме ваш організм відреагує на свою ж «усміхнену» фотографію. Одним вона допомогла легше перенести складну вагітність і народити здорову дитину. Іншим – запобігти хворобі або депресії за великих неприємностей. Третім – швидше встати на ноги після серйозної травми. Одне безсумнівно: користь буде. Багато хто каже, що мати таку фотографію скоро стане такою ж звичайною справою, як вранці чистити зуби.

Читайте також: Як запоріжцям поводитися у надзвичайній ситуації