За булінг можуть оштрафувати батьків чи опікунів дітей-кривдників, а також працівників шкіл

Практично кожен запоріжець чув про булінг. Останнім часом проблема цькування дітей у навчальних закладах загострюється. Булінг – фізичне або психологічне насильство в навчальних закладах. Це можуть бути словесні образи, глузування, обзивання, погрози, вимагання грошей, їжі, умисне пошкодження особистого майна дитини, фізичне насилля – удари, щипки, штовхання, підніжки, викручування рук тощо. Поширеним став і кібербулінг – приниження за допомогою мобільних телефонів та інтернету.

Протидіяти булінгу повинні як педагоги, так і батьки. Вчителі повинні намагатися підвищити рівень культури дітей, забезпечити дружню атмосферу в школах, створити умови для контролю за ситуацією. Батькам, в свою чергу, треба пильнувати за станом дитини, спілкуватися з нею.

Якщо в навчальному закладі виявлено булінг, про це потрібно повідомити керівника. В такому випадку створюється робоча група, яка розбирається в ситуації. Якщо інформація підтверджується, до роботи залучають органи поліції та службу в справах дітей. Винній стороні загрожує адміністративна відповідальність.

За участь у булінгу накладаються штрафи до 200 неоподатковуваних мінімумів і громадські роботи. Штраф збільшується при рецидиві протягом року. За осіб до 16 років адміністративну відповідальність несуть батьки чи опікуни. За приховування факту насильства також передбачений штраф – до 100 неоподатковуваних мінімумів і громадські роботи, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.

Читайте також: Запоріжцям відкрили секрети успішної підготовки до ЗНО