Яким чином створюють в Запоріжжі умови для поширення української мови, переймалися в міськраді 13 березня під час «круглого столу».
До обговорення долучились представники міської влади, районних адміністрацій міста, освітяни та громадські активісти.
Нагадаємо, Програму розвитку і функціонування української мови в Запоріжжі прийняли в 2016 році. Вона розрахована на 5 років – до 2020 року.
За словами заступника міського голови Валерія Еделєва, за цей час Запоріжжя має стати по-справжньому українським містом.
– Людина, яка приїздить до нашого міста, наприклад, зі Львова, не повинна відчувати себе неначе в іншій країні, – зазначив Валерій Еделєв. – За 2017 рік у Запоріжжі перейменували українською 25 вулиць, змінили 508 табличок з їх назвами. Для представників влади створили ділові курси української. Ми будемо й надалі поширювати вживання української мови в місті та виховувати нашу молодь на засадах патріотизму.
Начальник управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міськради Володимир Головешко зазначив, що всі заходи, які здійснюються в нашому місті в рамках Програми спрямовані насамперед на те, щоб люди самі захотіли перейти на українську.
– Ми не змушуємо, а заохочуємо людей розмовляти українською, – сказав Володимир Головешко.
Також він презентував макети білбордів, які планують розмістити по місту. «Говорити українською – це модно. Будь в тренді», «Говорити українською – це красиво. Будь цікавім» – закликають плакати.

Але стосовно переходу ЗМІ на українську мову Володимир Головешко зазначив, що комерційний ринок свідчить, що найпопулярніші газети в нашому регіоні все ж таки виходять російською.
Інші учасники «круглого столу» розповідали про впровадження державної мови в різних сферах життя – в освітніх закладах, на масових заходах, в громадському транспорті, повсякденному спілкуванні городян.
Так, директор департаменту освіти і науки Запорізької міськради Юлія Погребняк розповіла, що з кожним роком розширюється мережа закладів освіти з українською мовою викладання. Нині у місті 72 україномовні школи, 36 – російськомовні та 8 шкіл – з декількома мовами навчання. В дитячих садках 97% груп україномовні. В 2017 році по результатам ЗНО з української мови та літератури 68% випускників запорізьких шкіл показали достатній та високий рівень знань. І цей показник вищій, ніж в середньому по Україні.
Представники районних адміністрацій міста розповіли, які заходи вони проводять для популяризації української мови: змінюють російськомовні таблички з назвами вулиць, відправляють співробітників на курси з вивчення ділової української мови, проводять свята в національному стилі.