У пам’ять про героїв Небесної сотні та загиблих на Донбасі українців 21 листопада у Запоріжжі відбувся мітинг-реквієм. На площу Героїв в цей день знов прийшли сотні людей – ветерани й учасники війни, волонтери, родини учасників бойових дій на Донбасі та небайдужі громадяни. Площа майоріла прапорами та квітами.

Чотири роки тому тут, під будівлею облдержадміністрації, запоріжці також відчули на собі натиск противників Революції Гідності, пролилася кров, але активісти вистояли. І сьогодні містяни згадували ту єдніть, яку відчули тоді між собою.

Представники різних духовних конфесій (української, вірменської та польської) провели молебн за загиблими на Майдані та під час Революції Гідності. Прозвучало багато слів вдячноті, у монумента поклали квіти.

– 4 роки тому студенти, які вийшли в Києві на Майдан Незалежності, аби висловити свої думки щодо майбутнього України, були побиті та розігнані силовиками. З цього моменту, фактично, і почалася Революція Гідності, – згадує керуючий справами Запорізької міської ради Роман Омельянович. – На жаль, сьогодні на території нашої країни йдуть кровопролитні бої. Ми повинні вшанувати пам’ять тих, хто загинув під час Революції Гідності, захищаючи інтереси громадян, і на Донбасі, захищаючи усю країну. Нам потрібно продовжувати відстоювати незалежність та свободу, яка була завойована в ті дні, – підкреслив він.

Колишній «Кіборг», депутат Запорізької міської ради В’ячеслав Зайцев заявив, що Революція Гідності тоді вскрила антидержавний нарив. І зовсім не в українському Майдані причина трагедії, що зараз коїться в країні.

– Якщо хтось думає, що війна з Росією почалася через Майдан, він помиляється. Вона почалася ще з президентства Януковича, – підкреслив депутат. – Чи потрібно нагадувати, що контроль над українськими силовими структурами здійснювався тоді російськими кураторами, при яких руйнувалися наші збройні сили. А міністром оборони був громадянин Росії, і навесні 2014 року, коли анексували Крим, а банди сепаратистів були на Донбасі, він отримав нагороду від Путіна. Революція Гідності лише вскрила цей антидержавний нарив. Вона показала, що вектор українського розвитку повинен бути спрямований на Європу, а не в «тюрьму народів», про яку писав Іван Франко, слова якого викарбувані тут на пам’ятному камені біля стін Запорізької облради.

Урочистості з нагоди вшанування Дня Гідності й Свободи тривали в цей день в усіх містах України. Наприклад, як повідомляють наші колеги в Івано-Франківській області, в місті Долина сотні жителів прийшли віддати честь і славу Героям до народного дому «Просвіта». Помолились за душі тих, хто поклав свою голову за краще майбутнє української держави, віддали честь тим, хто боровся і вижив, та тим, що на фронті й сьогодні. Хвилини мовчання, сумні пісні та сльози на щоках. Герої не вмирають! Вони вічно житимуть у серцях патріотів.