Масштабний «Фестиваль сім’ї» відбувся 5 червня в Центральному парку відпочинку «Дубовий гай». Захід відкрила хода «Парад щасливих сімей» на чолі з сім’ями спортсменів-олімпійців та параолімпійців Запоріжжя. Колона урочисто прямувала від майдану Волі до Центрального парку «Дубовий гай»» зі святковою символікою, яка пропагує міцну українську родину.

«Фестиваль сім’ї» урочисто відкрили голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль, уповноважений Президента України за права дітей Микола Кулепа, генеральний консул Німеччини в Україні Вольгант Мессінгер і заступник Запорізького голови Анатолій Пустоваров.

«Мені дуже приємно, що на цьому святі тисячі людей об’єдналися навколо сімейних цінностей. Саме цього не вистачає сьогодні Україні», – зазначив Микола Кулепа.

Генеральний Консул Німеччини в Україні Вольгант Мессінгер розповів запоріжцям про соціальну ініціативу Німеччини в Україні.

«Ми дізнаємося, як багато людей можуть допомогти один одному, якими методами люди допомагають іншим  і як ми можемо допомогти вам всім, перш за все, дітям. Ми покажемо, що ми не хочемо залишати цих людей наодинці – саме це мета соціальної ініціативи, яку проводить ФРН. Важливий аспект цієї спеціальної ініціативи – психосоціальна допомога тимчасово переміщеним особам і людям, які їм допомагали», – підкреслив він.

Надії на світле майбутнє запорізьких сімей висловив Анатолій Пустоваров.

«Я впевнений, що після ходи, якою ми пройшлися, щасливих сімей в Запоріжжі стане ще більше. А що таке сім’я? Це – суспільство в мініатюрі. Я глибоко переконаний, якщо ми хочемо, щоб наше суспільство було хорошим, нам потрібно зробити так, аби кожна сім’я була щасливою. Саме в подібних заходах кожен з нас знаходить стимул зробити свою сім’ю ще щасливішою», – сказав заступник мера Запоріжжя.

По завершенні церемонії відкриття діти випустили в небо жовто-блакитні кульки і разом з батьками вирушили на майстер-класи.

Головною темою заходу стали «Олімпійські ігри-2016», тому творчі зони були розділені за п’ятьома континентами. Як і на олімпійській емблемі, намети були розташовані в два ряди. У блакитній європейській зоні дорослим роздавали буклети про молодіжні проекти в Німеччині, поки діти розфарбовували глиняних звірят.

Представники жовтої зони – Азії – пропонували дітям написати своє ім’я корейськими та японськими літерами, а також створити букет і отримати гарний малюнок хною на руці.

Учні Запорізького вищого професійного училища в африканській зоні  пропонували дітям взяти участь в майстер-класі з плетіння африканських косичок.

В американській зоні дітлахи розфарбовували гіпсові фігурки та робили розпис нігтів.

В австралійській зоні за підтримки бібліотеки «Юний глядач» створювали обереги-мотанки та беджі з символом фестивалю – п’ятьома олімпійськими кільцями і голубом. Також тут розписували листівки у техніці петриківського розпису. Учні запорізького вищого професійного училища створювали малюнки на нігтях дівчаткам і їх мамам, які прийшли на свято без манікюру.

У всіх зонах дітлахам також могли зробити аквагрим або малюнок хною.

У «Місті професій» дітей знайомили з роботою МНС і нової поліції. Юні рятувальники не тільки дізналися про всі тонкощі роботи різних груп МНС, а й зробили фото на пам’ять всередині поліцейського автомобіля, пожежної машини і карети «Швидкої допомоги». У «Школі безпеки» діти навчилися правильно користуватися побутовою технікою і отримали маленькі пам’ятні призи. Також діти спробували загасити «Об’єкт» пожежним рукавом під наглядом працівників МНС.

«Куточок малювання» допоміг маленьким запоріжцям створювати свої художні шедеври, а цінителі дитячого мистецтва – проголосувати за вподобані роботи. У кінці переможці отримали гарні подарунки.

У «Містечку емоцій» дорослі взяли участь в релакс-тренінгу, поки діти вчилися користуватися цирковим реквізитом.

На ярмарку спорту гості фестивалю могли не тільки активно провести час, але і вибрати спорт для себе і записати своїх дітей до секцій. Дітям організатори фестивалю пропонували зіграти у флорбол, пройтися канатом, постріляти з лука, зробити баскетбольний кидок або подивитися поєдинки боксерів. Дорослі могли підтягнутися на перекладині і потренуватися на гребному тренажері перед катанням на байдарках. Однаково цікавими для маленьких і дорослих запоріжців виявився настільний спорт – теніс, хокей і футбол. Рекордсмени могли отримати цінні призи від організаторів фестивалю.

Анастасія Самусь,

фото Володимира Шеремета