З’явилося нове поняття – напівбезсоння. Вчені Великобританії почали говорити про новий розлад сну, який вражає все більше людей, причому жінок частіше, ніж чоловіків. На відміну від безсоння, яке пов’язують зі слабкою імунною системою, депресією, гіпертонією, серцевими захворюваннями, напівбезсоння спричиняється надмірними стресами та понаднормовим використанням комп’ютерів.

Напівбезсоння – це такий стан, коли сон людини переривається декілька разів за ніч, або людина, прокинувшись вранці, відчуває себе втомленою. Той, хто страждає на такий розлад сну, може прокидатися вночі й не спати протягом 30 хвилин або не може протягом години заснути ввечері через те, що мозок активно працює. Мозок людини може цілу ніч обробляти події, які відбулися протягом дня, і не перезавантажуватиметься. До того ж, способи нашого відпочинку – покупки он-лайн, перегляд телевізора та моніторинг сторінки у “Фейсбуці” – примушують наш мозок бути в стані постійного пильнування.

 “Частина мозку, яка відповідає за обробку інформації, відносно невелика. Вона вже не може впоратися із тими потоками даних, які людина отримує сьогодні, – зазначає доктор Неріна Рамлахан (Nerina Ramlakhan) з лікарні “Capio Nightingale” у Лондоні. – Як результат, ми перебуваємо довше у тій фазі сну, під час якої обробляється інформація. Відповідно, фаза глибокого сну, під час якої відпочиває організм, скорочується, і ми вранці почуваємося втомленими”. Ще одна причина розладів сну полягає в тому, що сучасні люди не дають своєму мозку ні хвилини відпочинку.

 “Якщо ваш друг запізнюється на зустріч, то ви, чекаючи на нього у кафе, будете крутити головою на усі боки і спостерігати за тим, що відбувається. Ваш мозок буде поглинати інформацію, яку йому потім потрібно обробити. Протягом робочого дня необхідно робити “міні-перерви” після кожних 90 хвилин роботи, пити багато води. Ще одна порада – ніколи не беріть з собою мобільний ні у ванну кімнату, ні в туалет”. Доктор Рамлахан вважає, що у вечірній час потрібно ввести заборону на “Твіттер” та інші сайти, де інформація швидко оновлюється. І найважливіше – за годину до сну не користуватися жодними гаджетами. Експерти називають це “електронним заходом сонця”, який дозволить системі сну вашого організму приготуватися до повноцінного відпочинку.