Тисячі й тисячі запоріжців прийшли на святкування Дня Перемоги. У цей день за участю керівників обласної та міської влади відбулися урочисте покладання квітів, святкова хода та парад, мітинг, гуляння у парках, концерти, молебень та багато інших заходів. 

У центрі подій були ветерани війни, яких, на жаль, залишилося дуже мало. А ті, що залишилися – знесилені ранами і роками. Тож під час традиційного святкового „Параду поколінь” ветеранів везли на ретро-автомобілях, спеціальних відкритих тролейбусних платформах та в автобусах. На проспекті до ходи залучилися всі, хто хотів, а колони вітали діти-школярі. Багато городян спеціально придбали букети, щоб вручати ветеранам.
96-річний Петро Антонович Пузіков (на фото) прийшов на свято разом із родиною. У роки війни він був танкістом, брав участь у Курській битві, брав Берлін, потім став учасником легендарного Параду Перемоги. На проспекті ім. Леніна ветерана війни задарили букетами квітів, люди підходили, щоб сказати: „Дякуємо за Перемогу!”.
Щоб долучитися до свята, багато хто (окрім учасників ретропараду) прийшов на подію в стилізованій формі, хоча б у пілотці. Андрій Лизлов, учень школи №86, віддавав честь ветеранам у повному строї, ще й з автоматом за плечима.
Під час урочистого мітингу голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко, голова Запорізької обласної ради Павло Матвієнко, міський голова Запоріжжя Олександр Сін тепло вітали ветеранів.
Олександр Пеклушенко висловив пропозицію розпочати підготовку до 70-річчя Великої Перемоги, а також назвати новий міст через Дніпро, який обов’язково буде зведено, на честь героїчних визволителів Запоріжжя під час Великої Вітчизняної війни. Олександр Сін сказав, що відчуває почуття гордості за запоріжців, які прийшли, щоб узяти участь у параді Поколінь і святковому мітингу: «Запоріжці поважають ветеранів, шанують подвиг тих, хто ціною життя завоював Перемогу у Великій Вітчизняній війні». Міський голова запевнив, що Запоріжжя ніколи не забуде про події Великої Вітчизняної війни, а міська влада буде всіляко підтримувати ветеранів.
У парку Металургів пройшов молебень біля пам’ятного знаку загиблим у мирний час солдатам. В усіх великих парках, біля ККЗ ім. О. Довженка працювали польові кухні, де роздавали солдатську кашу.
Святкові концерти йшли на сценічних площадках та просто у парках, цілий день тривали масові гуляння. Було враження, що святкувати вийшло все місто.
У парку Перемоги запоріжці різних поколінь співали пісні військових років, знайомилися зі зразками техніки Великої Вітчизняної війни, вивчали історію війни на панорамі «Бойової Слави», читали газети, датовані 9 травня 1945 року. Усі, хто відвідав парк Перемоги, могли попити квас із бочки й келихів радянської епохи, безкоштовно подзвонити на міські номери з телефонної ретрокабіни. Для малят у парку встановили дитячі містечка, для велосипедистів і скейтбордистів змонтували скейтпарк.
– Сьогодні я побачив, що запоріжці відгукнулися на заклик влади – вийти та привітати найважливіших людей у нашій державі – ветеранів. Для себе я зробив такий висновок: якщо влада щира та чесна перед народом, вона завжди матиме підтримку людей, – поділився враженнями Олександр Пеклушенко.
– Парк Перемоги об’єднав усі покоління запоріжців, і це дуже важливо. Міська влада, промислові й комунальні підприємства постаралися виконати всі накази ветеранів і обладнали парк так, щоб у ньому було цікаво й старшому, й молодому поколінням. Цей парк зроблено з любов’ю до запоріжців і Запоріжжя, – підкреслив міський голова Олександр Сін.
Ветерани подякували міській владі за прекрасний парк та висловили прохання зробити в парку танцювальний майданчик для старшого покоління. Звичайно, будуть у парку і танці!
Вечірню святкову програму відвідали, головним чином, молоді запоріжці. Концерт на Алеї Слави завершився традиційним салютом.
фото Олександра РЯБОВА