Начальник одного з відділів внутрішньої безпеки МВС в Запорізькій області пропонував бізнесменам послуги з «кришування». 40-річний підполковник поліції, користуючись службовим становищем, систематично вимагав та отримував від співробітника служби безпеки одного з приватних товариств хабара. За можливість вплинути на співробітників поліції, щоб вони не проводили перевірки підприємства або припинили такі перевірки без вжиття відповідних заходів, чиновник щомісяця отримував «подяку» в розмірі 2,5 тисяч гривень.

За інформацією УВБ, обласна прокуратура почала стосовно хабарника кримінальне провадження за ч. 3 ст.368 КК України. Крім того, Головне управління поліції в Запорізькій області всіляко сприяло викриттю вимагача.

Варто зазначити, що на початку 2016 року відомчим наказом правоохоронець був звільнений з поліції в зв’язку зі службовою невідповідністю. Однак згідно з рішенням Запорізького окружного адміністративного суду підполковника було відновлено на службі.

Звільнення ніяк не вплинуло на роботу поліцейського: він і далі продовжив займатися систематичними поборами.

13 грудня в центрі Запоріжжя правоохоронці затримали корупціонера на гарячому при отриманні міченої партії грошей. Поліцейському світить до 10 років в’язниці з конфіскацією. Зараз вирішується питання щодо запобіжного заходу для затриманого.

«Того, хто переступив закон, ніхто покривати не буде! – заявив Начальник Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України Євген Коваль. – Така принципова позиція стосується співробітників поліції будь-якого підрозділу, в першу чергу – співробітників ВБ. Тому за систематичне вимагання хабарів і тиск на поліцейських, працівники УВБ у Запорізькій області затримали свого ж колегу ».

З урахуванням того, що не є рідкими скарги громадян на протиправні дії співробітників поліції тих чи інших підрозділів, в тому числі і внутрішньої безпеки, керівництво МВС України і Національної поліції України наполягає на однозначній і незмінній позиції: неупереджена перевірка зазначених фактів, а в разі їх підтвердження – залучення до відповідальності за всією суворістю закону і звільнення з лав правоохоронних органів «випадкових» людей.