Про це заявив засновник і генеральний продюсер компанії Star Media, виходець із Запоріжжя Влад Ряшин під час зустрічі з представниками місцевого бізнесу та ЗМІ. Захід відбувся в минулу п’ятницю рамках проекту «Ранковий діалог», організованого Агентством регіональних ініціатив.

Відповідаючи на запитання присутніх щодо перспектив телебачення і можливості його конкурування з інтернетом, Влад Ряшин зазначив, що телебачення більше розраховано на… ледачого глядача.

– По суті, менеджер обирає продукт, який пропонує подивитися глядачеві. Таким чином втомленого глядача, який прийшов з роботи, звільняють від пошуку в інтернеті і так далі, – вважає він. – Але, безумовно, народ йде туди все більше. І телебачення також пішло туди: телеканали всі там є – весь їх контент можна знайти в інтернеті. Тобто це ще один вид доставки та дистрибуції ефірного контенту. Тому я б не став говорити, що інтернет вб’є телебачення.

У той же час серйозною проблемою є відсутність державного регулювання даної сфери, виваженої політики захисту авторських прав та багато іншого. Зокрема, той факт, що інтернет поки не є монетизуваним майданчиком для виробника контенту.

– І це є для нас великим головним болем, – заявив продюсер. – І в більшості країн з цим поки не розібралися. Ну, а наша країна – «попереду планети всієї». У нас піратка процвітає.

Продюсер розповів, що у його компанії на YouTube є канал Star Media. На сьогодні це близько 700 тисяч передплатників, близько 50 мільйонів переглядів на місяць. Так ось цей канал в цьому році принесе компанії в кращому випадку півмільйона доларів виручки – цього не вистачить навіть на одну серію фільму «Мата Харі». Що цікаво: 35% від усієї кількості переглядів становить Україна – і це дає всього 3% доходу. А 2,5% з США приносять 15% доходу. «Тому що у нас на піратському ринку можна знайти все, що захочеш», – заявив Влад Ряшин.

Засновник Star Media стверджує, що наша держава поки що не робить нічого, щоб з цим поборотися.

– І Юрій Артеменко, колишній головний редактор газети «Комсомолець Запоріжжя», а нині глава Нацради України з питань телебачення і радіомовлення, звичайно ж, про це знає. Ми з ним багато дискутуємо. І з Президентом нашої країни зустрічалися – в тому числі і з цього питання. І з прем’єр-міністром спілкувалися, і з депутатами розмовляли. Тому я так відкрито і спокійно заявляю: поки для вирішення питання нічого не роблять, – акцентує продюсер.

Сьогодні компанія Ряшина веде цілий ряд проектів. Так, на День Святого Валентина готується до виходу фільм «Секс і нічого особистого» за участю шоумена Сергія Притули. Стрічка розповість історію львівського бухгалтера, «сірої миші», який хоче зробити подарунок нареченій і їде на десять днів до Праги, де робить їй пропозицію. До речі, творці картини поки шукають артиста на роль бухгалтера, а також двох красивих дівчат.

Ще одним успішним проектом обіцяє стати екранізація популярної книги Андрія Кузьменка «Я, Побєда і Берлін». В основу сюжету лягли реальні пригоди з життя самого автора. Ідею створення підтримала і вдова Кузьми, з яким Ряшин дружив, працював над спільними проектами.

Як запорізька тусовка театралам допомогла

Варто зазначити, що приїзд Ряшина в Запоріжжі був приурочений до прем’єри комедії «Папа в павутині», що відбулася в суботу в запорізькому театрі юного глядача. Продюсер взяв участь у фінансуванні цього проекту.

Він розповів про те, що навесні зустрівся зі своїм старим другом Юрієм Артеменко. Він розповів, про те, що в Запоріжжі є такий цікавий театр, у якого фінансові проблеми. І запропонував надати допомогу. Влад відповів: чому б і ні?

– Цей молодий театр надіслав мені на вибір кілька п’єс. Я вибрав «Папа в павутині» тому, що це весела штука, комедія з філософським підтекстом і здоровим глуздом, – згадує Влад Ряшин. – Так все закрутилося. Потім я звернувся до нашого спільного друга-запорожця Валентина Коваля, який разом зі мною свого часу виїхав до Києва робити «Мелораму» на Інтері, а потім зробив канали М 1 і М 2. Він сказав, що зробить ролик на підтримку проекту та ще проектор для театру купить. Потім я подзвонив Євгену Черняку – той теж запропонував свою допомогу. Так ось запорізька тусовка і допомогла трупі. З нічого, з розмови за чашкою кави і виник цей проект. Виявилося дуже здорово!