День рідної мови та писемності в Україні вже 17 років поспіль відзначають оригінально. Традицію підтримують і у Запоріжжі — 9 листопада, у День української мови та писемності, запоріжці разом з усією країною мали змогу випробувати свої знання рідної мови та літератури диктантом, що транслювався у радіо- та телеефірі.

Подія, що об’єднує всю Україну, відбувається вже 17-й рік поспіль. Девіз цьогорічного радіодиктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Текст склав 179 слів. Автор цьогорічного тексту — науковець із Запоріжжя. Олександр Авраменко випускник Запорізького національного університету, нині доцент Київського університету ім. Б. Грінченка. Його слухачами в цей день були десятки тисяч українців. Диктант розпочався о 12:30.

Цього дня «ЗС» відвідала запорізький колегіум «Елінт». Там разом з учнями у диктанті брали участь вчителі та батьки. Майже годину всі старанно вслуховувались в кожне слово, аби не зробити жодної помилки. Диктант досить важкий, зізнаються його учасники, тому потребує неабиякої концентрації. Однією з тих, хто і сам вирішив випробувати свої знання, стала Олена. Розповідає, у цьому колегіумі навчаються двоє її дітей — син у 2 класі, а донька у 9, тому жінка не вагаючись погодилась їх підтримати.

– У цій школі навчаються двоє моїх дітей, тому я із задоволенням прийшла їх підтримати та вперше взяти участь у диктанті. Старша дитинка в мене у 9 класі, тому я готуюся до нього вже 9 років поспіль. Я старалася. Думаю, що результат був непоганим. Диктант був насправді цікавим — про українські пісні. Я музикант, тому мені це було близько. І дуже гарна була атмосфера, адже я була поруч зі своїми дітками, – розповіла Олена.

А от на відміну від Олени, старшокласник Ілля бере участь у диктанті вже вдруге. Хлопець досить добре написав минулорічний диктант, тому і цього року сподівається на високий результат.

– В попередньому році я вже писав диктант і доволі успішно. Тому вирішив в цей раз знову взяти участь. Спеціально не готувався – це ж все-таки перевірка твоїх знань, тому нащо готуватись? Ти вже й так повинен бути підготовлений до цього, – зазначив Ілля Малик, учень 11-в класу колегіуму «Елінт».

Підтримати учасників, а також перевірити свої знання вирішили і представники міської влади. Заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Наталя Вітковська розповіла, що головною метою диктанту вважає не перевірку знань мови, а відчуття цієї хвилюючої мить єднання українців.

Сьогодні особливий день для кожного громадянина України, для кожного патріота держави. Бо сьогодні ми відзначаємо День української писемності і мови. Це свято було започатковане у 1997 році відповідним Указом Президента України. Воно підтверджує, що ми всі належимо до великої української нації. Рідна мова – ознака нашої національної належності. Сьогодні всі запорізькі школи беруть активну участь у написанні цього диктанту, бо я хочу нагадати про те, що у 2016 році у грудні прийнято міську програму розвитку і функціювання української мови в місті Запоріжжя, розповіла Наталя Вітковська.

Тим, хто напише його без помилок, організатори обіцяють призи. Але перевірятимуться лише диктанти, що були надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті.