У середу відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань екології Запорізької міської ради. Цього разу депутати працювали в такому складі: Людмила Завгородня (голова комісії), Володимир Болотов, Андрій Коваленко, Світлана Лівча та Ольга Лочоха.
Під час засідання комісія розглянула декілька питань, які буде винесено на чергову сесію міськради. Один з основних напрямків – цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз у місті Запоріжжі на 2012–2016 роки.
За результатами проведених протягом останніх 5 років протитуберкульозних заходів, епідеміологічна ситуація з туберкульозу в місті поліпшилася, зазначають медики. Вдалось зменшити загальну захворюваність на туберкульоз на 37 відсотків. Якщо 2007 року рівень захворюваності на 100 тисяч населення становив 74,7, то за результатами 2011 року цей показник склав 49,3 відсотка. Показник смертності знизився на 44 відсотки.
Майже вдвічі, з 2,5 до 4,5 відсотка, зросла ефективність виявлення бактеріальних форм туберкульозу легень методом бактеріоскопії мокротиння в закладах загальної лікувальної мережі. Питома вага вперше виявлених бактеріовиділювачів методом прямої бактеріоскопії в лікувально-профілактичних закладах міста серед усіх ВДТБ з бактеріовиділенням зросла з 28,9 до 41,3 відсотка в 2011 році. Покращилося проведення профілактичних флюорографічних оглядів серед осіб з груп медичного та соціального ризику щодо захворювання на туберкульоз. Показник охоплення дорослого населення профілактичними флюорографічними оглядами складає 60 відсотків.
Останнім часом по місту спостерігалося поступове зниження показника охоплення туберкулінодіагностикою дитячого та підліткового населення. Особливо низькі показники були зафіксовані в 2010 році – 558,8 та 597,5 на 1000 населення серед дітей та підлітків, відповідно. Це було зумовлено, насамперед, нестачею туберкуліну та відмовами батьків від проведення туберкулінових проб. Через це щорічно було не охоплено туберкулінодіагностикою від 5 до 7 відсотків дітей і підлітків.
Серед негативних тенденцій набувають надзвичайну актуальність дві проблеми: зростання захворюваності на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ та поширення мультирезистентного туберкульозу. На поширення туберкульозу значний вплив має епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу в області. За останні 5 років захворюваність на ВІЛ-інфекцію зросла майже на 20 відсотків.
Мультирезистентну форму туберкульозу мають 10 відсотків хворих з новими випадками та 18 відсотків хворих з повторними випадками туберкульозу. Щорічно зростає кількість вперше зареєстрованих хворих на мультирезистентний туберкульоз. На початок поточного року в місті було взято на облік 138 хворих на таку форму туберкульозу.
Як зазначають розробники проекту, метою цієї програми є подальше поліпшення епідемічної ситуації в напрямку зменшення загальної кількості хворих на туберкульоз, зниження захворюваності та смертності від туберкульозу, зниження темпів поширення мультирезистентного туберкульозу шляхом забезпечення загального та рівного доступу населення до якісних послуг з профілактики, діагностики та лікування туберкульозу.
Розуміючи важливість та актуальність розв’язання цього проблемного питання, депутати одностайно підтримали програму протидії захворюваності на туберкульоз.