Бути студентом – це престижно та весело

Студентство або кращі роки життя – це збірне поняттяяке в більшості випадків викликає тільки позитивні емоціїтрепетні спогадияскраві події ібезумовнощирий сміхЗвичайноу студентів є і своє свято в роціа в Україні День студента так взагалі проходить двічі на рікЯк же зараз живуть і відзначають своє свято сучасні молоді люди – дізнавалася «Запорозька Січ». 

Молодь зазнала втрат

День студента – святояке обєднує молодь з різних куточків світуОсіннє свято – це «міжнародна версія»відзначається воно 17 листопадаА українські студенти з року в рік також гуляють 25 січняі зараз ми розповімо, чому.

Всесвітній день студента був заснований у Лондоні у 1941 році на міжнародній зустрічі студентівСвято присвячене трагедіїЦього дня у 1939 році нацисти заарештували і розстріляли лідерів чеського Союзу студентів. 1200 студентів були відправлені до концтабору. 9 студентів і активістів студентського руху стратили без суду в катівнях вязниціЗа наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війниВ пам’ять про ці події на Всесвітньому конгресі студентів і був заснований Міжнародний День студентів.

Що стосується української датито історія більш позитивнаДо XVIII століття в Російській імперії (куди в ту пору ще входила і Українастудентів не існувало як класу«Днем народження» студентів заведено вважати 12 січня 1755 року (25 січня за новим стилем), коли імператриця Єлизавета Петрівна уклала наказ про створення університету.

Як святкують день студента в різних країнах світу?

У кожній країні будьякі свята відзначають посвоємуі День студента не винятокУсе залежить від менталітету жителів.

Отжев Україні офіційного свята як такого немаєі все залежить від політики навчального закладуУ багатьох з них зустрічають свято традиційними ярмарками і концертамиУ навчальних закладах скорочують час занятькращих студентів нагороджують грамотами та призамиЩо стосується винуватців святато вони або взагалі не відзначаютьабо святкують у вузькому колі друзів.

А ось в Америці свято студентів – це в більшості випадків черговий відмінний спосіб зібратися та повеселитисяМожливоце тому, що тут молоді люди по максимуму намагаються поринути в атмосферу студентського життяадже там бути студентом престижноХоч в самому навчальному закладі не завжди відбувається щось масштабне за ініціативою керівництвастуденти розважаютьсяяк можутьУ це свято компаніями або навіть цілими групами молоді люди вирушають за містовідвідують нічні клубиа є і такіщо просто замовляють доставку їжі додому і влаштовують домашні піжамні вечіркиЗагаломкожен розважається на свій смак.

У Німеччині День студента в університетах так само святкують порізномуНайчастіше в цей день скасовують всі заняттяпроводять спортивні змаганняЯкщо дозволяє погодастуденти святкують на відкритому повітрівлаштовують дискотеки та вечірки.

Цікавоале у країнах Азіїнаприклад в ЯпоніїКореїТаїланді тощо такого свята взагалі немає.

На жальцього року через ситуацію з коронавірусом свято буде значно відрізнятися від минулих роківоскільки у багатьох країнах навчальні заклади працюють на дистанційній основіАле це зовсім не скасовує факт індивідуального святкуванняабо у невеликій компанії.

Як воно – бути сучасним студентом?

Студентство – це велика відповідальність. Більшість нинішніх студентів обіцяють собі спробувати бути істинним зразком для наслідуванняХоч це і важливо для репутації вишу і розвитку особистостіале не завжди виходить виконувати.

На жальв житті трапляється все порізномувчорашні випускникивідмінники сьогодні стають сірою масою студентської громадиа їхні прізвища викладачі не можуть пригадати на курсіА в обличчя при неформальній зустрічі і зовсім не впізнають.

Це сумноадже колияк не в студентські рокидосягати успіхудемонструючи свій ораторський талантглибокі знання зі спеціальностіактивність в позаурочній діяльності і комунікабельність по життюЯкщо не навчитися цього в університетіто потім вже навряд чи вдастьсяа до дорослого життя і зовсім буде складно адаптуватися.

Саме тому студенти намагаються по максимуму брати від життя всещоб потім не було шкода безглуздо прожитих студентських роківХочаяк кажуть самі студентине завжди це вдається робитичерез велику зайнятість.

Студентство – це активний відпочинок

Саме навчаючись в університеті є чудова можливість вибратися зі свого міста та побачити світ за досить невеликі коштиНаприкладвзимку можна покататися на лижах та санчатах в горахнавесні відвідати якесь містовиїхати на природуЯк мінімумце романтичнопамятно і неординарноА головне – яскравий відпочинок у хорошій компанії.5

Такможливовсюди їздити ви не захочете і не зможетеале хоч раз на рік побалувати себе таким приємним подарунком не складе проблемДо того ж вибір напрямків дуже великий.

Так одна зі студенток запорізьких вишів поділилася своєю історією.

– Насправді я дуже люблю довгі поїздкиале фінансова можливістьяк і у кожного студенталишає бажати кращогоПроте одного разу до нашої аудиторії завітали активісти університетуякі розповіли про тещо вони збирають компанію для невеликої подорожівідпочинку на зимовий горнолижний курортМене дуже насторожило тещо ціна не відповідала обіцянкамПроте викладач нас тоді заспокоїві сказавщо все правильноі бентежитися не вартоІ я ризикнула та поїхалаМені так сподобалосящо протягом років я завжди намагалася дізнатися про новенькі поїздки і часто до них долучалася– розповіла Маргарита Подольска.

Студентство – це перший крок у доросле життя

Дуже часто студенти поєднують роботу і навчанняпричому встигають і оцінки хороші отримуватиі поступово ставати фінансово незалежними людьмиДля більшості це стає значущим кроком і можливістю отримати посадуна якій можна продовжити роботу навіть після закінчення вишу.

А головнезавдяки роботі 70% підлітків самостійно оплачують навчаннямають гроші на кишенькові витратиа деякі навіть знаходять можливість за свій рахунок покинути рідну домівку.

Як правиловикладачі не перешкоджають частковій трудовій зайнятостіале тільки в тому випадкуякщо робота не знижує успішність і не порушує навчальний розпорядок того чи іншого студента.

Читайте також: Як карантин змінив навчання запорізьких студентів