Через карантин спортивних змагань було набагато менше, аніж зазвичай

Однак, навіть незважаючи на всесвітню пандеміюколи було скасовано цілу низку вітчизняних та міжнародних змаганьзапорізькі спортсмени зуміли минулого року вибороти понад 1,5 сотні медалей національного та європейського ґатунку

Минулого року наші спортсмени завоювали наступну кількість нагород:

• на чемпіонатах Європи з олімпійських видів спорту медалей (3 золотих, 1 срібна, 1 бронзова);
  • на чемпіонатах та Кубках України з олімпійських видів спорту – 106 медалей (43 золотих, 34 срібних, 29 бронзових);
  • з неолімпійських видів спорту на чемпіонатах та Кубках України – 58 медалей (27 золотих, 18 срібних, 13 бронзових).

Також запорізькі спортсмени у 2020 році входили до складу збірних команд України з 24 олімпійських видів спорту (262 спортсменита з не олімпійських видів спорту (373 спортсмени).

Відкриття року

Приємнощо європейські нагороди для Запоріжжя 2020 року кувала молодьа це говорить про подальші перспективи розвитку місцевого спортуТакнайбільшим відкриттям стала вихованка ДЮСШ №Поліна Карікаяка привезла одразу золота з чемпіонату Європи з художньої гімнастикиЗапоріжанкаяка нині навчається у столичній школі Дерюгінихстала чемпіонкою Європи серед юніорок у командному багатоборстві та виборола індивідуальну медаль у вправах із м’ячем.

Напередодні Нового року талановиту запорізьку спортсменку привітали з перемогою заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваровначальник управління спорту та фізичної культури Запорізької міської ради Едуард БагіровВони вручили їй подяку від міського голови Володимира Буряка та цінні подарунки.

– Я мала мрію з дитинства – потрапити до збірної команди УкраїниТож для мене це були просто незабутні емоціїЯ дуже щасливаале ще й розумілащо не можна розслаблятисяа навпаки показувати себе якнайкращещо я можу ще більше– говорить Поліна Каріка.Полiна_Карiка

Нагадаємо, 36-й чемпіонат Європи з художньої гімнастики проходив у Києві наприкінці листопадаУ змаганнях взяли участь 115 спортсменок з 23 країн світу.

Ще одним сюрпризом стала золота медаль чемпіонату Європи серед спортсменів до 18 років (U-18) від пари запорізьких пляжних волейболісток Ангеліни Хміль та Тетяни Лазаренко. Волейболісткиякі прибули на континентальну першість у статусі лише 31-го номеру Європейського рейтингувпевнено подолали турнірну дистанцію до півфіналувигравши матчів (4 з них із сухим рахунком 2:0), і стали справжнім відкриттям чемпіонату Європи.

До розряду приємних відкриттів можна віднести і золото чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики від 15-річного Радомира СтельмахаВихованець СДЮШОР №1, який з початку цього року представляє столичну школустав чемпіоном Європи серед юніорівДля запорізької спортивної гімнастики це вагома подія – з часів виступів Олега Степка міжнародних нагород у цьому виді спорту у запоріжців не було.Стел_мах

Ще європейські медалі поклали до скарбнички регіону запорізькі тхеквондисти – на континентальній першості серед кадетів – чемпіоном Європи став Максим Маненковбронзову медаль здобув Мартирос ТарханянНапередодні ці хлопці разом з одноклубниками по СК «МоторСіч» ще й виграли клубний чемпіонат Європи у цій віковій категорії.

Медалі спортсменів Запоріжжя

Чудову колекцію нагород протягом 2020 року зібрали і інші спортсмени містаСеред лідерів медальних здобутків – представники легкої атлетикиплаваннястрибків у водудзюдобоксугрекоримської боротьбиважкої атлетикивеслування на байдарках і каноеакадемічного веслуваннятриатлонуспортивної аеробікиушутайського боксу…

Наприкладв зимовому сезоні блискучу переможну серію провела спринтерка Вікторія РатніковаЗапорізькі багатоборці Анна та Олексій Касьянови відзначилися сріблом і бронзою міжнародних змаганьА в літньому сезоні повний комплект медалей чемпіонату балканських країн здобули юнаки – Андрій Васильєв і Микита Барабанов.Ратнiкова Олексiй_та_Ганна_Кас_янови

Стрибуни у воду Олег СербінЄвген Науменко та Вікторія Кесар вибороли повний комплект нагород на змаганнях FINA GRAN PRIX.

Плавці Сергій Шевцов і Микита Коптєлов стали медалістами 22nd Luxembourg Euro Meet 2020.

Молодий перспективний веслувальник Артем Четвертак виборов «золота» і «срібла» на міжнародних юнацьких змаганнях з веслування на байдарках і каное «Олімпійські надії» в Угорщині.

Борці грекоримського стилю Жора Абовян та Олександр Євдокімов відзначилися на турнірах в Данії та Білорусівідповідно.

Тхеквондист Тарас Мальченко став срібним призером «Turkish Open».

Лідерка запорізького сумоКарина Колеснік підтвердила свій клас в Угорщиніде стала переможницею Кубка Європи з сумо.

Наталя Власова повідомила і про перспективи участі запорізьких спортсменів у XXXII Олімпійських іграх в умовах пандеміїЛіцензійний відбір триватиме до червня місяця 2021 рокуНині 86 українських спортсменів вже здобули олімпійські перепусткиЗ них ліцензії завойовані запорізькими спортсменамиЩе 21 запорізький спортсмен має шанс поборотися за олімпійську ліцензію.

Втрати запорізького спорту

Не обійшлося у 2020 році і без суттєвих втрат у місцевому спортіТакЗапоріжжя лишилося одного з найтитулованіших гандбольних клубів країни – команди «ZTR»Головний спонсор колективу («Запорізький трансформаторний завод»не зміг продовжити фінансування командитож 14-разовий чемпіон України став уже історієюНа його місці з’явився молодий амбітний клуб «Академія гандболу»який наразі торує собі шлях у Суперлізі.

Відзначимо також перехід до Дніпропетровської області одного з національних лідерів академічного веслуваннячемпіона та рекордсмена світуфіналіста Олімпійських ігор в РіодеЖанейроОлександра Надтоки.

На жаль, місцева спортивна спільнота зазнала і зовсім непоправних втратПісля тривалої хвороби пішла з життя спортивна легенда Запоріжжя – чемпіонка та бронзова призерка Олімпійських ігор з легкої атлетики Тетяна Буракова (Пророченко).

У молодому віці передчасно покинули цей світ один з найперспективніших запорізьких важкоатлетів Кирило Пирогов та відомий запорізький данкер та баскетболіст Сергій Мясоєдов.