У середу відбулося спільне засідання комісій з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів та з питань життєзабезпечення міста. В роботі комісій взяли участь Віктор Великий (голова бюджетної комісії), Тетяна Батракова, Олена Бондаренко, Олександр Гофман, Валерій Еделєв, Володимир Кальцев, Євген Карташов, Володимир Максимов, Валентин Нефьодов, Тамара Огородова, Анатолій Стріганов, Геннадій Рекалов (голова комісії з питань життєзабезпечення), Олександр Бірюк, Олександр Богатий, Олексій Гавріков, Людмила Гончаренко, Михайло Молчанов, Дуняміл Саатов, Ігор Хмура. У роботі комісій також взяли участь перший заступник міського голови Андрій Іванов, заступники міського голови, керівники управлінь та департаментів міської ради.
Запорізькі депутати мають намір пильно контролювати питання ефективного використання бюджетних коштів – розробка механізмів контролю за цим процесом стала головною темою спільного засідання двох депутатських комісій.
Голова комісії з питань соціального й економічного розвитку, бюджету й фінансів міської ради Віктор Великий повідомив: “Цього року з міського бюджету виділено 5 млн. грн. на ремонт внутрішньоквартальних доріг, порядку 1 млн. грн. – на вирішення питання освітлення житлових кварталів, передбачено додаткове фінансування КП “ЕЛУАШ”, житлових організацій Запоріжжя. Наше завдання – розробити механізм депутатського контролю за ефективним використанням цих грошей”.
Депутати заслухали звіти начальника управління комунального господарства й дорожнього будівництва міської ради Олександра Василенка й начальника управління житлового господарства й розподілу житлової площі міської ради Павла Соловйова. Керівники підбили підсумки роботи за 2011 рік і надали плани роботи міських підрозділів на рік поточний, з урахуванням коштів, передбачених міським бюджетом.
У найближчий час комунальники планують приступити до ремонту доріг. За пропозицією депутатів, для ефективного використання бюджетних грошей було вирішено провести попереднє узгодження з керівниками районів та депутатами планів аварійних ремонтів, ремонтів доріг на 2012 рік. Плани мають бути розроблені у березні, а у травні мають розпочатися роботи.
Голова комісії з питань життєзабезпечення міста Геннадій Рекалов зазначив: “Усі плани ремонту доріг повинні бути завізовані главами райадміністрацій, пройти узгодження в депутатських комісіях, мають бути затверджені рішенням виконкому міської ради. У плані повинні бути враховані питання чіткої прив’язки ремонту доріг до конкретного будинку або території, із вказівкою суми коштів, площі ремонту, терміну початку тендерних процедур. Для здійснення контролю за виконанням робіт інформацію має бути розміщено на сайті міської ради”.
Також депутати запропонували створення незалежної експертної лабораторії, яка б могла оцінювати якість виконаних робіт.
Депутати звернули увагу на проблеми ремонту ліфтів, панельних швів у будинках, загалом на якість ремонту в житлових будинках городян. Депутат Володимир Максимов звернув увагу на необхідність співпраці із об’єднаннями мешканців кооперативних будинків. Депутат Євген Карташов зазначив, що треба одночасно і не розхитувати довіру городян до житлово-комунальних служб, і не примушувати мешканців нервувати через неякісну роботу. Також депутати схвалили створення підприємств недержавної форми власності, які б надавали городянам послуги з обслуговування та ремонту будинків.