Минулого четверга в приміщенні Запорізької міської ради відбулась зустріч юних боксерів міста, а також їх тренерів з представниками влади та громадськими організаціями. Причина вагома – протягом квітня місяця юні спортсмени двічі відзначилися на першості та чемпіонаті України, де здобули перше та друге загальнокомандні місця. Так, з 5 по 11 квітня в Черкасах пройшов чемпіонат України з боксу серед юніорів. Тут запорізькі спортсмени отримали дві медалі: 2 місце в Артура Давиденка з СК «Металург» (вагова категорія до 48 кг), 1 місце – Єгор Аде, СК «Мотор Січ» (50 кг).

Кращим суддею чемпіонату було визнано суддю національної категорії Олександра Ніколенка (Запоріжжя).

А з 19 до 24 квітня в Ужгороді відбулася першість України серед юнаків 2002-03 р.н. Тут запоріжці здобули вже три нагороди і перше загальнокомандне місце. Переможцем став Данило Меняйло з ДЮСШ «Локомотив» (56 кг), тренер – Андрій Яковенко. До речі, Данило -настільки цілеспрямований юнак, що його навіть не зупинило те, що у фінальному двобої проти боксера із Хмельницького він зламав собі руку.

Другі місця у фінальних боях здобули Ілля Деркач, СК «Світ боксу» (54 кг) та Андрій Орліхін, СК «Кристал» (65 кг).

Звичайно, спортсменів привітали з цим вагомим внеском у залік спортивної копілки Запорізької області. На церемонії нагородження заступник міського голови Анатолій Пустоваров зазначив, що тепер спорту в Запоріжжі стали приділяти особливу увагу, особливо бойовим видам. Так, на 26 видів спорту, які фінансує місто, виділено 4 млн грн., з яких 250 тисяч – лише на бокс. Цей вид спорту, за переконаннямм Анатолія Івановича, є одним із кращих у нашому місті. Зараз боксом займаються близько 800 спортсменів, а бажано б, щоб їх стало вдвічі більше, резюмував Анатолій Пустоваров.

Президент Запорізької обласної організації Української ліги боксерських клубів Віталій Синяков подякував тренерам, які фактично стали другими батьками для юнаків та домоглись з ними таких успіхів. А засновник балабинської школи боксу Володимир Сосуновський відзначив, що міська влада їм жодного разу ні в чому не відмовила і лише з таким керівництвом наша область буде першою не лише в спорті, а і в інших видах діяльності.

Наостанок почесними грамотами та боксерськими рукавичками були нагорджені: Єгор Аде, Артур Давиденко, Данило Меняйло, Ілля Деркач та Андрій Орліхін. Подяки від міського голови отримали тренери: Павло Туча, Андрій Комаров, Андрій Яковенко, Артем Чередніченко та Іван Гринь, а також кращий суддя чемпіонату України, суддя національної категорії запоріжець Олександр Ніколенко.