«У колі друзів» – саме так назвав свій ювілейний вечір заслужений діяч мистецтв України, ударник Сергій Хмиров. 18 січня в ДК «Титан» на концертну програму завітали сотні людей, щоб привітати ювіляра. Своє 60-річчя Сергій провів з найближчими друзями, учнями та прихильниками. Однокурсники Сергія говорять, що вже зі студентських років він став гарним музикантом.
– Сьогодні справжнє свято гарної та різнопланової музики, адже нас зібрав ювіляр Сергій Хмиров, мій однокурсник, – поділилася Заслужена артистка України Інна Гапон. – Ми разом вчилися в училищі на одному курсі. Він один з небагатьох, хто отримав на державному іспиті п’ятірку з плюсом. Це всіх вразило, адже вже тоді він був дуже талановитим. Я прийшла його привітати і заспіваю свою улюблену композицію «Голос» та українську народну пісню «Я знаю, що гріх маю».
Окрім відомих артистів перед глядачами виступили і вихованці музичних шкіл, адже сам Сергій Хмиров викладає у дитячій Запорізькій музичній школі №6. Вихованці Сергія Івановича стали лауреатами міських, обласних, Регіональних, Республіканських, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів. Також його випускники грають у складі найкращих ансамблів не тільки України, але й інших країн. Тому у ювілей Сергія Хмирова з усіх куточків з’їхалося багато його друзів та колишніх учнів, щоб зіграти на сцені з маестро.
– Колективи сьогодні найрізноманітніші і різні жанри, – сказав ювіляр. – Я підбирав репертуар, щоб це було цікаво не тільки музикантам, але й глядачам. Музика сьогодні для різного покоління .DSCN0466
На творчому вечорі представники департаменту культури і туризму Запорізької міської ради за вагомий внесок у розвиток української музики вручили Сергію Хмирову грамоту. Після концерту «ЗС» поспілкувалася з ювіляром.
– Сергію, розкажіть, чому Ви вирішили займатися музикою?
– У мене батьки грали на музичних інструментах, але не професійно. Сестра і брат займалися грою на музичних інструментах та ходили до музичної школи. Тому мене це захопило, і років з шести я почав займатися музикою. Спочатку я самостійно вчився грати і вважав себе найкрутішим. Коли почав все глибше вивчати цю справу, зрозумів, що без знань тут не обійтися. І після армії вступив у Запорізьке музичне училище ім. Майбороди. Після училища навчатися у Донецькій консерваторії, потім в Харкові. І набував навички. Вже після навчання викладав у Запорізькому музичному училищі 20 років та в музичній школі №6.
– На яких музичних інструментах граєте?
– На фортепіано, гітарі, але найулюбленіші інструменти – барабани. Ми створювали ансамблі, знімали приміщення, кімнати, іноді і вдома грали. Робили саморобні гітари. Оскільки хороших інструментів тоді не було, нам доводилось грати на вітчизняних.
– Коли Ви починали вчитися грати на барабанах, хто був вашим кумиром?
– Раніше було багато крутих колективів починаючи із «The Beatles», «The Rolling Stones», «Led Zeppelin», «Deep Purple»… Ми грали усю цю музику. Не знаючи ні нот, не маючи підходящих інструментів, але намагалися це робити якісно.
– Що найскладніше у грі на барабанах?
– Насправді це дуже складна кухня. Адже тут задіяне усе: руки, ліва нога, права нога, і все це грається окремо – тут така поліритмія повинна бути. Права рука грає одне, ліва інше. Тому це дуже складно. Потрібно мати техніку, щоб був певний ріст і рівень. Без техніки нічого не вийде, щоб грати віртуозно потрібно постійно займатися. На ударних клавішних інструментах (маримба, віброфон) можна грати чотирма та шістьма палицями. Цьому треба приділяти велику увагу.
– Що потрібно, щоб навчитися грати на будь-якому музичному інструменті?
– По-перше, потрібно добре все обдумати і обрати інструмент, яким хотілося б оволодіти. Також мати посидючість, працездатність, терпіння. Тому з учнями ми спочатку вчимося правильно ставити руки, потім координації рухів, музичній грамоті. Наша справа потребує систематичних занять.
– З якого віку найкраще приводити дитину у музичну школу?
– Чим раніше, тим краще. Приблизно у 5-7 років. Для гітари ручка ще маленька, а для барабану нормально. У цьому віці дитина найкраще все запам’ятовує.
– А на яких музичних інструментах зараз найчастіше навчаються грати діти?
– Найчастіше обирають гітару, вокал, клавішні та ударні. Останнім часом дуже активно починають вчитися грати на ударних інструментах дівчата. Всі звикли, що це більш хлопчачий інструмент, але серед дівчат барабани стають все більш популярними.DSCN0452
– Сергію, ви маєте музичну освіту та викладаєте дітям. Як ви вважаєте, музична освіта дійсно потрібна людині?
– Так, вважаю, що професійна музична освіта необхідна, але деякі люди без музичної освіти грають дуже гарно, тому що бажання має не менш велике значення у підготовці музиканта.
– Яка головна задача музиканта?
– Головне – самому отримувати від гри задоволення. А також грати чисто, гарно та дарувати радість та позитивні емоції слухачам.
– Який був незвичний інструмент, на якому доводилося грати?
– В мене є номер, де ми ансамблем «Образи ритму» граємо ложками на столах. Ми там тупотимо і плескаємо, підкидаємо ногами стіл, і він б’ється о підлогу, і ми його одночасно підхоплюємо. І таким може бути наш український гумор.
Дуже вдячний всім, хто брав участь у святковому концерті!
Вважаю, що музика з її різнобарвними ритмами та гармоніями ще не раз з’єднає наше велике та міцне коло друзів різних поколінь!