Встановлення загальнобудинкових приладів обрахунку електроенергії, робота управляючих компаній, аварійний будинок за адресою бульвар Шевченка, 42 – всі ці питання було розглянуто в середу, 4 квітня, під час чергової комісії з питань життєзабезпечення міста.
Одне із основних питань, які було розглянуто на комісії, стосувалося ситуації з будинком за адресою бульвар Шевченка, 42.
Як зазначив голова департаменту ЖКГ Сергій Польовий, на сьогодні ситуація поступово стабілізується.
– 21 березня ми надіслали комісії відповідь щодо виконаних робіт: КП «Водоканал» замінив ввідні у будинок труби, замінив засуви, замінено каналізаційний випуск. Також концерном «Міські теплові мережі» замінено ділянки опалення (зокрема, у кв. 37, куди не було доступу). Наразі поштукатурено третій під’їзд, частково фасад будівлі, встановлено посилення у віконних отворах третього під’їзду, – сказав Сергій Польовий. На сьогодні за будинком ведеться спостереження лабораторії «Запоріжремсервісу» та обстеження НДІБК (Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій). Осадка будинку майже припинилась і дорівнює 0,2 мм на добу (норма 0,1 мм, спочатку вона була 4,4 мм).
– Коли інститут завершить обстеження та надасть висновок, департамент передасть його до проектного інституту та на підставі цього документу департамент ЖКГ укладе договір з проектною організацією, яка розробить проект капремонту будинка. Обстеження завершиться приблизно через місяць-півтора, – зазначив Сергій Польовий.
Комісія доручила голові департаменту на середину травня доповісти про результати роботи.
В інтересах мешканців жилого фонду в будинках міста встановлено загальнобудинкові прилади обліку електричної енергії. Вони дозволяють підрахувати сплату не за середнім показником, а за фактично використану енергію. Наразі на будинках не вистачає 248 приладів обліку електричної енергії, орієнтовною вартістю 1 млн 364 тис. гривень. Комісія розглянула питання та вирішила подати доручення відповідним департаментам.
– Це питання гостро стояло ще в лютому. Ми маємо знижувати платежі мешканців за рахунок встановлення загальнобудинкових приладів обліку електричної енергії. Для цього необхідно передати доручення департаментам ЖКГ та фінансів знайти кошти та розробити проект рішення на сесію, – зазначив депутат комісії Олександр Ніколаєнко.
Голова комісії та депутати підтримали пропозицію. Тож на департамент ЖКГ та фінансовий департамент було направлено доручення врахувати суму на встановлення лічильників під час коригування бюджету, яке буде проводитись після закінчення 5 місяців поточного року, тобто у травні.
Також комісією було розглянуто питання передачі на баланс приладів обліку тепла. Близько 2055 теплових лічильників наразі знаходяться на балансі КП «Наше місто», КП «УКБ». Мова йде про вузли обліку теплової енергії, встановлені за різними міськими програмами (за виключенням оборотних коштів концерну). Проте, як вважають депутати, вони мають бути передані до концерну «Міські теплові мережі», адже вони мають відповідно обслуговуватися. Представник концерну зазначив, що на теперішній час питання передачі розглядати не актуально, адже є зміни в законодавстві комерційного обрахунку. Це питання виникало й раніше, однак досі концерн не прийняв на баланс лічильники.
– Якщо ми зараз цього не зробимо, конфлікти щодо обслуговування лічильників виникатимуть надалі, – зазначив депутат комісії Костянтин Нагіх. – Мешканці звертались із проблемою, коли лічильник виходив з ладу, а «МТМ» зазначають, що в них немає його на балансі, і це головний біль мешканців будинку. Ми розглядали це питання ще два роки тому, однак досі не знайшли рішення. Необхідно остаточно його вирішити.
Заслухавши присутніх, голова комісії Олег Адаманов переніс розгляд питання на наступну комісію, щоб були присутні всі сторони, зокрема голова концерну Олександр Грек та заступник міського голови Олексій Бородай.