У п’ятницю запоріжанка Марія Помазан виборола “золото” в метанні диску, “срібло” та “бронзу” присудили китаянкам Цин У та Цюнюй Бао, відповідно. Однак після нагородження організатори переглянули результати змагань і вивели на перше місце китайську спортсменку, а нагороду українці замінили на срібну. Паралімпійський комітет України заявив, що українка була позбавлена “золота” “з найгрубішими порушеннями усіляких правил федерації легкої атлетики, регламенту проведення змагань та Паралімпійських ігор у цілому”. “Жодному пункту правил проведення Ігор таке позбавлення медалі не відповідає”, – йдеться на офіційному сайті комітету. Тим не менше, оргкомітет Паралімпійських Ігор в Лондоні відхилив апеляцію.
Але без медалі найвищої проби запоріжанка Марія Помазан не залишилася. Вона здобула “золото” у штовханні ядра. Помазан надіслала ядро за 12 метрів, чим заробила 1062 очки та випередила найближчу переслідувачку на шість пунктів.
У плаванні на дистанції 50 метрів вільним стилем бронзовим призером став наш земляк Олексій Федина.
Попри непорозуміння з медалями, українська збірна вже піднялася на третє загальнокомандне місце за кількістю паралімпійських нагород, яких в України зараз 17: сім золотих, п’ять срібних і п’ять бронзових медалей.