Фейки поширилися на всі сфери нашого життя, не оминули й освітній процес

«Запорозька Січ» зібрала найпопулярніші міфи про навчальний процес

У школах введуть предмет «Християнська етика»

В мережі активно поширюється інформація нібито Міносвіти запропонувало для учнів 5-6 класів зробити цей предмет обов’язковим. Спростувати це взявся міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет:

– Це фейк. Є дисципліна «етика», в типовій освітній програмі вона зазначена. А в залежності від того викладач або школа може формувати різні варіанти цієї «Етики», – пояснив він.

Ми звернулися до департаменту освіти і науки Запорізької міської ради з питанням, чи буде впроваджуватися цей предмет в навчальний процес шкіл Запоріжжя. Чекаємо на відповідь.

Відмова від 12-річної шкільної освіти

Дискусія, яка не перший рік триває в освітній спільноті з приводу термінів початку та завершення шкільного навчання, у жодному разі не передбачає повернення 10-річки. Відмова від 12-річної шкільної освіти – це абсолютний фейк. На цьому також наголосив міністр Шкарлет.

– Для мене є абсолютно зрозумілим, чому саме 12-річна система. Це загальноєвропейська тенденція. Наприклад, у Німеччині в деяких федеральних землях дитина не зможе вступити до магістратури, якщо в неї попередньо немає 15,5 років навчання: 12 років школи і 3,5 роки бакалавріату. Оскільки я періодично змушений спростовувати різноманітні інформаційні «вкиди» про зміну тривалості загальної середньої освіти, вкотре переконуюсь у необхідності більш активної комунікації із суспільством щодо цього питання, – сказав міністр.

ЗНО скасують

Дискусії щодо цієї теми ведуться мало не щороку. Торік під час запровадження карантину це питання порушувалося значно частіше. У міністерстві освіти і науки навіть розглядали варіант скасування процедури ЗНО. Але така форма атестації знань випускників все ж таки пройшла у традиційній формі. На цьому наполягала значна частина суспільства, адже ЗНО, на думку міністра освіти, «це єдиний інструмент, який показав свою доцільність щодо рівного доступу випускників шкіл до вступу до закладів вищої освіти, особливо в частині бюджетного фінансування»:

– ЗНО скасовувати ніхто не збирається. Але це – виключно механізм. В залежності від впливу часу в будь-якому випадку: цього року, чи наступного, чи через 5 років ми прийдемо до того, що щось треба змінювати, – пояснив Сергій Шкарлет.

МОН рекомендує спеціальні додатки

Під час переходу на навчання онлайн до Міністерства надходили повідомлення зі шкіл, нібито їм радили навчатися на певних платформах. Як виявилося, недоброчесні підприємці стверджували, що саме їхня платформа рекомендована або навіть оплачена МОН для пріоритетної роботи під час дистанційного навчання. У Міністерстві спростували цю інформацію.

«МОН не надавало преференцій жодним ресурсам і не оплачувало доступ шкіл на жодну онлайн-платформу. Водночас ми дякуємо всім, хто, розуміючи складну ситуацію, зробив безкоштовним доступ на свої платформи, і не схвалюємо дії, коли хтось намагається недоброчесно залучити додаткових користувачів. Просимо повідомляти МОН про такі випадки», – прокоментували у відомстві.

Закликаємо перевіряти інформацію та користуватися лише надійними джерелами!

Читайте також: Чому не варто довіряти експерт-блогерам