Світ
У Білорусі розстріляно обох засуджених до страти виконавців теракту в мінському метро, який стався рік тому. Розстріл відбувся негайно після того, як президент республіки Олександр Лукашенко відмовив засудженим у помилуванні.
У Москві затримано поліцією, а пізніше відпущено до засідання суду 100 протестувальників “проти брехні НТВ”. Як відомо, колись популярний телеканал нині став головною зброєю влади в питанні дискредитації громадських рухів, які виступають проти фальсифікацій на останніх виборах в Росії.
Після трагічного випадку в Казані, де працівники поліції згвалтували затриманого, що призвело до смерті останнього, заступник міністра МВС Росії Сергій Герасимов заявив: “Третина з тих, хто приходить влаштовуватися на роботу до відомства, зізнаються, що роблять це із корисливих міркувань”.
Російська православна церква офіційно спростувала повідомлення про указ щодо збору підписів у храмах проти панк-групи Pussy Riot, яка виступила в московському храмі Христа-Спасителя з панк-молебнем “Богородице, Путіна прожени”. Усіх учасниць групи затримано за звинуваченням у хуліганстві.
У Молдові вперше за три роки обрано нового президента республіки. Ним став 63-річний юрист і колишній суддя Микола Тімофті. Він отримав 61 голос при голосуванні в парламенті, який нараховує 101 депутата. Із найперших заяв нового президента були такі: “Я ніколи не займався політикою і не збираюся нею займатися і надалі”.
Перший заступник голови Центробанку Росії Олексій Улюкаєв запропонував скасувати Пенсійний фонд Росії, а платити кожному пенсіонерові з бюджету як соціальну виплату з непрацездатності на рівні прожиткового мінімуму. В Росії останній складає 4961 рубль, у Москві – 7137 рублів. Всі ж інші доходи пенсіонера “мають бути забезпечені життєвими накопиченнями і солідарністю між поколіннями”. Тобто самими пенсіонерами і їхніми дітьми…
Володимир Путін офіційно витратив на свою президентську кампанію 399 мільйонів рублів – по 9 рублів на кожен голос.
У баварському будинку престарілих помер 91-річний Іван (Джон) Дем’янюк, засуджений місцевим судом до 5 років ув’язнення за співробітництво із гітлерівцями.
Україна
За даними “Комерсант-Україна”, компанія “Нафтогаз України” веде переговори із закупівлі 10 млрд. кубометрів газу на рік у Туреччині, Німеччині і Румунії. Цей газ покриє приблизно третину газового імпорту держави.
Головною подією суботнього XIII з’їзду Партії Регіонів стало влиття до її складу партії “Сильна Україна”. Лідер останньої, віце-прем’єр Сергій Тигіпко, став заступником голови Партії регіонів.
Президент України Віктор Янукович дав велике інтерв’ю одному із російських телеканалів. Зокрема, він завив, що газове питання – єдине невирішене із російсько-українських відносин. “У нас немає інших варіантів – ні в України, ні у Росії. Ми не можемо платити такі необґрунтовані гроші, таку ціну за цей газ. Це неправильно, несправедливо”, – заявив Віктор Янукович. З іншого боку, Президент пообіцяв росіянам введення другої державної мови в Україні – російської. Він також не виключив зміни Конституції заради вступу України до Єдиного економічного простору.
Керівник Держветфітослужби України Іван Бісюк назвав брехнею заяву глави Росспоживнагляду Геннадія Онищенка про зрив Україною інспекції сирзаводів. “Наші відносини з Росспоживнаглядом, – заявив І. Бісюк, – сьогодні схожі на гру в наперстки: ти знаєш, що програєш, але тобі не віриться тому, що ти сподіваєшся, що все вирішиться. На мою думку, даремно ми сподіваємося, що Росспоживнагляд хоче з нами попрацювати, приїхати і подивитися наші підприємства”.