Світ
Американського сержанта, який залишив свою частину в Афганістані і вбив 15 афганців, які трапилися йому під руку (в т.ч. 9 дітей і трьох жінок), таємно вивезли на батьківщину. Між тим, афганська комісія з розслідування масового вбивства стверджує, що в злочині брали участь щонайменше 15 військових.
Колишній губернатор штату Ілінойс Род Благоєвич, засуджений за торгівлю місцем сенатора США від штату замість обраного президентом Барака Обами, прибув до тюрми відбувати 14-річний термін ув’язнення.
Міністр у справах сім’ї, громадян літнього віку, жінок і молоді Німеччини Христина Шредер запропонувала ввести трирічну відпустку для бабусь і дідусів з догляду за онуками.
Незалежна міжнародна експертиза з приводу українських сирів, заборонених до ввезення до Росії, не знайшла в них рослинних жирів, через які, начебто, і була введена заборона.
Після того, як президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовив у помилуванні двом засудженим до страти за скоєння теракту в мінському метро в березні минулого року, щонайменше одного з них етапували з мінського СІЗО КДБ республіки в невідомому напрямку.
Після того, як поступило повідомлення про завершення переговорів із облаштування в Ульяновську перевалочної бази НАТО, куди вантажі і військовослужбовці будуть прибувати з Європи залізницею, а відправлятися до Афганістану літаками, з’явилося роз’яснення МЗС Росії і віце-прем’єра РФ Дмитра Рогозіна. “Ніякої бази і персоналу НАТО в Ульяновську не буде, а буде лише транзитно-перевалочний пункт”.
У Татарстані відбувся стихійний мітинг під стінами Міністерства внутрішніх справ республіки. Незважаючи на те, що в справі згвалтування затриманого поліцією 52-річного жителя Казані заарештовано чотирьох фігурантів катування, а все керівництво відділу поліції звільнено, натовп вимагав більш серйозних відставок у поліцейському відомстві.
Україна
Таємні вибори уповноваженого Верховної Ради у правах людини завершилися безрезультатно. Правозахисник Євген Захаров набрав 134 голоси, а представник Кабінету Міністрів у справах Європейського суду у правах людини Валерія Лутковська – 212 голосів.
Після того, як до СБУ був викликаний повний склад вченої ради Інституту соціології Академії Наук України, Президент України Віктор Янукович назвав дії спецслужби незваженими. Саме ж відомство повідомило, що “слідчий мав би подумати, перш ніж викликати вчених на допит повним списком”…