Одне з провідних машинобудівних підприємств України, АТ «Мотор Січ», безумовно, є всесвітньо відомим, оскільки лише в шести країнах світу виготовляють авіаційні двигуни. Ще 101 рік тому наші моторобудівники випустили перший двигун М-100 на найвідоміший в той час важкий літак «Ілля Муромець», що спроектував український конструктор Сікорський. Зараз підприємству виповнилося 110 років, його продукція відома більш ніж в ста країнах світу, і тут працюють тисячі запоріжців, які є справжніми професіоналами своєї справи.

Минулої суботи на підприємстві влаштували день «відкритих дверей» і працівники заводу, через прохідну, заводили сотні своїх близьких, родичів та друзів, щоб ті змогли власними очима побачити, чим займаться дорогі їм люди. Не дивлячись на дощову погоду, багато хто з них службовими автобусами відправився в запорізький аеропорт, щоб поглянути на геліокоптери та літаки, які знаходяться у розпорядженні структурного підрозділу підприємства.

Як розповів директор авіакомпанії «Мотор Січ» Євген Маслов, у його підрозділі працює 300 співробітників, а 24 жовтня авіакомпанії виповнилося вже 33 роки. Зараз в авіакомпанії 11 літаків, і всі вони в робочому стані. Є також 12 гелікоптерів Мі-8 і Мі-2 в тому числі ті, що модернізовані, які випускає підприємство. Частина літаків виконує регулярні пасажирські рейси із Запоріжжя на Київ, далі на Одесу і Львів. Літають вони і на Мінськ. Є вантажні літаки, які виконують чартерні рейси для замовників. Наприклад, Ан-12 може перевозити до 20 тон. Євген Маслов вважає, що їх незаслужено зняли з виробництва, так як вони досить надійні, і замінити їх практично нічим. До речі, точно такі ж літаки зараз виробляє Китай по 3-4 на місяць.

Додам, що крилаті машини викликали неабиякий інтерес у родичів та знайомих моторобудівників, оскільки вишиковувались цілі черги бажаючих потрапити в середину літака.

CMOL3705В цей же день у Шевченківському районі, в парку ім. Климова, відбувся святковий захід, присвячений 110-річчю АТ «Мотор Січ». Тут зібралися сотні запоріжців. Серед них працівники і ветерани підприємства, члени їх сімей, жителі Шевченківського району. Привітати «моторівців» зі святом прийшли представники обласної і міської влади, інших промислових підприємств. Спершу вони поклали квіти до пам`ятника “Скорботна мати” (де було закатовано 6600 запоріжців) на честь 73-ї річниці визволення України від нацистських загарбників. Потім перед присутніми виступили народний депутат України, президент АТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Сергій Скобліков, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма та інші.

В’ячеслав Богуслаєв, зазначив що у війні з фашистськими загарбниками брали участь і працівники моторобудівного заводу. Зокрема, в 20 роки працював слюсарем Судець, який дійшов потім до маршала авіації і звільняв наше місто. На честь нього названа одна з вулиць Запоріжжя і присвоєно ім’я літаку, який стоїть на території заводського музею.

– Ми ніколи не повинні забувати, що відбувалося раніше в нашому місті, – говорить В’ячеслав Богуслаєв. – Як всім миром будували «Дніпрогес», «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», ЗаЛК, «Коксохім», «Мотор Січ», «Прогрес» та «Іскру». Сьогодні ми переживаємо такі ж важкі часи, як і раніше. Нам потрібно знову відновлювати народне господарство, мобілізувати людей і всіх керівників на те, щоб повернути славне ім’я нашим підприємствам, які були на території області, – підкреслив він.

В’ячеслав Богуслаєв заявив, що недавно відбулася дуже важлива для Запоріжжя подія. Місто отримало дозвіл на початок будівництва сучасного пасажирського терміналу в Міжнародному аеропорту «Запоріжжя».

– Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підписав відповідне розпорядження, за що необхідно йому подякувати. Це стало можливим завдяки наполегливості міської влади. Це дуже важливе рішення, адже запорізький аеропорт повинен розвиватися, – сказав В’ячеслав Богуслаєв.

Міський голова Володимир Буряк, також привітав моторобудівників з ювілеєм:

– Ви люди праці, і в яких би умовах зараз не знаходилося ваше підприємство, ви робите те, що повинні. Перш за все підприємство розвивається завдяки вашій праці. Прийнято завжди до ювілею підходити з якомось досягненням. І воно у вас є – ви зробили перший український геліокоптер. І назвали його «Надія». Хіба це не символ того, що є у нас такий колектив, що не втрачає надію. Я хотів би побажати вам досягнення нових висот. Уже в недалекому майбутньому Палац спорту «Юність» стане однією з окрас міста Запоріжжя, і я вдячний В’ячеславу Богуслаєву за те, що він робить для міста і Шевченківського району, для своїх трудівників. Упевнений, що такими підприємствами має пишатися не тільки Запоріжжя, а й вся Україна, – підкреслив Володимир Буряк.

А потім, кращі працівники підприємства були нагороджені орденами, медалями Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради та виконавчого комітету Запорізької міської ради.