Самовдосконаленню немає межіадже це прямий шлях до покращення якості свого життя

Розвиток свідомостіфантазії та креативності потрібен не тільки тим людямякі займаються творчою діяльністюа й бізнесменамполітикамдіячам освітньої системи та всім іншимМи розкриємо таємниці людського мозку та методи розвитку креативного мислення.

Не все так поганояк здавалось 20 років тому

Ще не так давно вважалосящо мозок людини від народження до смерті не змінюєтьсяі нові нейрони в ньому не утворюютьсяВчені вважалищо звичкисмакиа також здатності визначаються виключно генетичним кодом і є вродженимиОднак за останні 20 років отримано безліч доказів тогощо мозок має здатність до формування нових нейронів і зміни під дією досвідуНа практиці це означаєщо хоча генетичний набір і задає потенційно сильні і слабкі сторони людинисаме отриманий власний досвід відіграє головну роль в томуяк людина реалізує свій творчий хист.

Чим частіше ви щось робитетим міцніше стає звязок між нейронамищо відповідають за цю діюа значитьтим легше вам дія даєтьсяЗавдяки властивості нейропластичності можливо сформувати корисні звички і позбутися шкідливиха також поліпшити роботу свого мозкуа заразом якість і тривалість життя в цілому.

Які ж в мозку потреби?

Тож ми з’ясувалищо мозок можна розвиватитак само, як і м’язиПерший крок до продуктивної роботи мозку – це задовольнити його базові потреби.

Їжа – це основне паливо для мозкуВона може або допомогти процесу нейропластичностіабонавпакиперешкодити і навіть збільшити ризик розвитку деменції та інших порушеньДоведенощо збалансоване харчування не тільки знижує рівень стресу і дозволяє мозку працювати ефективноа й зменшує ризик депресії та навіть суїцидуБудьяка їжащо надходить в організмвпливає на роботу мозкуі тому це можна використовуватиНаприкладпорізному впливають білки і вуглеводиі для оптимальної діяльності мозку на сніданок і обід варто вживати білки (щоб забезпечити хорошу роботу короткострокової памяті), а на вечерю – складні вуглеводищоб допомогти собі розслабитися.1-3

Фізичні вправи вкрай важливі для продуктивної роботи мозку – не меншеніж правильне харчуванняВони запускають процеси нейрогенезу і нейропластичностізнижують рівень стресу ізгідно з численними дослідженнямиє ефективними антидепресантами.

Повноцінний сон не тільки сильно впливає на всілякі функції роботи мозкуале і допомагає наступного дня поглянути на проблему під зовсім іншим кутомЗгідно зі статистикоюприблизно половина людей зазнають складнощів зі сном хоча б раз на тижденьа для багатьох це постійна проблемаВживання снодійного не завжди ефективнеа також пригнічує важливі стадії снунерідко викликає звикання і в підсумку веде до зворотного ефектуДля хорошого сну рекомендується в денний час виконувати фізичні вправи (хоча б 20 хвилин на день). Не вживати перед сном їжубагату на білкита солодкеЗа можливості перед сном оточувати себе мяким світломпровітрювати кімнату і не сидіти у гаджетах.

Соціальні контакти також вкрай важливі для хорошої роботи мозку і поліпшення настроюМати близькі стосунки корисно навіть на біохімічному і нейронному рівніоскільки при близьких контактах виробляється дофамін (гормон задоволення), а при обіймах – окситоцинщо викликає почуття умиротворенняТож частіше контактуйте з близькими людьмивлаштовуйте зустрічі із друзями хоча б у режимі онлайнбо під час розмови оновлюється мозок.

Продуктивні вправи

Коли ви задовольнили базові потреби свого організмусміливо можете приступати до вправякі сприяють розвитку свідомості та фантазіїВсі вправи можна виконувати як сам на самтак і проводити серед членів вашого колективуЦе сприятиме якості роботи.

«Потрясти кістками»Якщо немає бажання робити спортивні вправипропонуємо веселіший спосіб запустити моторчик у своєму тіліУвімкніть улюблену веселу пісню та починайте танцюватиЗовсім не потрібно вміти це робитиголовне енергійно рухатись.

«Ким я був у минулому житті?» – це не запитання філософського змістуа граяка змушує працювати обидві півкулі мозкуРозрахована гра на компаніюкожен член якої має по черзі назватиким він був у минулому життіта аргументуватиГоловнещоб ваше «минуле життя» було неординарнима не правдоподібниммає спиратися на гумор та самоіроніюНаприклад«В минулому житті я був капцем» – «Чому?» – «Томущо мій кіт любить спати на мені»Або«Я був бегемотомтому що моя грація вражає всіх своєю незграбністю»Думати довго не можнасаме необхідність швидко вигадувати безглузді варіанти змушує мозок креативно мислити.

«Одне словорізні емоції»Оберіть одне будьяке просте слово та гучно вимовляйте його по черзі з різними емоціямивеселоз обуренняміз сумомдружелюбнозакоханоначе мала дитина і т.дЯкщо проводитиме це в компаніїпризначте когось ведучимхто задаватиме несподівані емоції.

«Краштест»Це заняття теж підходить для компаніїОдин із членів команди виходить перед усімаяк перед глядачами, та промовляє якусь свою ідеюНаприклад«Хочу стати музикантом»Задача всіх глядачів відмовити людину від цієї ідеї різними аргументамиЗадача людини відстояти свою ідеювідповідними аргументами.

«Дві хвилини тиші»Вчені довелищо хоча б дві хвилини на деньпроведених в повній тишісприяють відновленню мозку та навіть одужанню (якщо ви хворієте). Після або між вправами вимкніть все та дайте собі кілька хвилин спокою у стані тишіА потім спробуйте для себе охарактеризувати тишув якій були.

Варто запам’ятатищо, скільки б років вам не булочим би ви не займалисьніколи не пізно почати щось новеВсередині кожної людини криється багато ресурсівякі, наче скарбничкиможна витягнути назовніРобота над собою обов’язково відкриє для вас нові можливості та надихне на великі події.

Прості способи розвивати мозок

Кожен з нас хоче бути розумнимІ це цілком нормальне бажання здорової людиниОднак для тогощоб досягти цієї метипотрібно докласти певних зусильМи розповімо про ключові і найбільш дієві способиякі пройшли перевірку часом.0f133a10f0917e8a0ee8d6df122841ab

Всі запропоновані поради можна застосовувати людям незалежно від віку.

Тренування нейронів

Виконуйте звичні дії не тією рукоюякою ви звикли це робитиа протилежноюВідчиняйте нею вхідні дверінабирайте смсїжтетримайте зубну щітку і тдЦе дозволить нейронам закріпити нові звязкищо помітно прокачає ваш мозок.

Отримання інформації «поіншому»

Наш мозок так влаштованийщо він до всього звикаєТож для тогощоб стимулювати йогопотрібно все робити поіншомуЯкщо ви звикли отримувати інформацію в текстовому вигляді з екрана вашого смартфона або компютера – спробуйте замість цього прослуховувати аудіокнигиа замість пошуку текстових лекцій спробуйте вивчати матеріал за допомогою відеолекцій.

Розвиток чисельного почуття

Це здатність мозку візуально визначати кількість елементів без безпосереднього підрахункуТренувати цю навичку можна в повсякденному життіНаприкладвисипавши дрібязок на стілшвидко окиньте його поглядом і спробуйте визначити загальну суму монетПроїжджаючи повз зупинку – оцініть кількість людейщо стоять тама дивлячись ввечері на вікна багатоповерхового будинкуприкиньтеу скількох вікнах горить світло.

Вчені стверджуютьщо ця методика стимулює одну з найдавніших структур мозкущобезумовнопозитивно вплине на його розвиток.

Заняття спортом

Неврологи встановилищо регулярні фізичні навантаження істотно поліпшують приплив крові до мозкущо робить благотворний вплив на пізнавальні здібностіСаме тому під час занять спортомбудь то похід в спортзалранкова пробіжка або активна вечірня прогулянкарекомендується слухати розумні книги або вивчати іноземну мову у форматі аудіо.

Правильний сон

Уві сні мозок переробляє і засвоює отриману за день інформаціютому якщо регулярно недосипати – можна завдати великої шкоди своїм сірим клітинам.

Читайте також: Куди в Запоріжжі можна віддати непотрібні речі